V nadaljevanju preberite:
Po ruskem vojaškem napadu na Ukrajino je cena bitcoina, in ostalih kriptovalut, v četrtek, 24. februarja, sunkovito padla. Bitcoin je v nekem trenutku zabeležil izgubo vrednosti za kar za več kot osem odstotkov, kar je sicer pogost pojav na kripto trgih.
Mnogi so za trg kriptovalut pričakovali, da bo bitcoin v letu 2021 prebil svojo prejšnjo rekordno vrednost 69.000 dolarjev, ki jo je dosegel 10. novembra lani. Zgodilo se je ravno nasprotno, saj je največja kriptovaluta na svetu v začetku leta 2022 začela padati in se v nekem trenutku spustila celo pod mejo 30.000 dolarjev. Skupaj z bitcoinom je velik del vrednosti izgubila tudi večina ostalih kriptovalut.
Ker se je skupna tržna kapitalizacija kriptovalut nedavno spustila pod 2000 milijard dolarjev, so postale govorice o morebitnem dolgoročnem medvedjem trgu vse pogostejše tudi med vodilnimi v kripto industriji. Po drugi strani pa soustanovitelj blockchain omrežja Ethereum Vitalik Buterin meni, da bi t. i. 'kripto zima' pozitivno prispevala k tehnološkemu razvoju tehnologij, ki podpirajo različne kripto projekte.
Kakšen vpliv ima ukrajinsko-ruska kriza na ceno bitcoina in ostalih kriptovalut? Ali bo naslednji bikovski trend res nastopil šele leta 2024 in kaj menijo nekateri kripto veterani? Zakaj Buterin, in mnogi drugi, menijo, da je dolgoročni medvedji trend dobra stvar?