Lea Naglič: »Šesturni delovnik je optimalna rešitev za vse.«
Na Svetu kapitala smo se tudi letos odločili podpreti projekt Inženirka leta, saj v resnici s tem podpiramo in dvignemo roke »za« znanost, razvoj, napredek, ekologijo, spolno enakopravnost, enako spolno zastopanost na vodstvenih položajih in smisla našega prizadevanja na slehernem delovnem mestu.
PREBERITE TUDI:
Danes predstavljamo Leo Naglič, ki je zadolžena za testiranje programske opreme v podjetju Nicelabel (del skupine Loftware). Naša sogovornica, ki rada citira angleškega pesnika in verjame, da videoigrice ne prinašajo le otopelosti, ampak tudi sposobnost zbranosti, osredotočenosti in reševanja težkih nalog, rada pleše irske plese in verjame v moč znanja. Na svoji karierni poti se je že prekvalificirala. Pravi, da je to težko, a se izplača. Zakaj se izplača, boste izvedeli v podkastu Svet kapitala s Petro.
Beseda je tekla o:
01:06 Najprej je doštudirala japonologijo, potem organizacijo dela, smer informatika.
02:07 Prekvalificiranje je velik zalogaj, a če ne delate tistega, kar vas veseli, se izplača.
03:07 Na Japonskem je dolgoživost resnična, ker so v pristnem stiku s seboj in naravo, a je pri njih zastopan tudi pojav »smrti na delovnem mestu«
05:06 Ljudje nikoli ne delajo zbrano več kot šest ur; takšen delovnik je zelo dobra opcija.
05:16 Po duši sem gamerka.
06:19 Video igrice niso samo slabe. Učijo tudi pozornosti, kar je zelo dobro.
08:30 Edgar Allan Poe je dejal, da »sreča ni v znanju, ampak v njegovem pridobivanju«.
Opis sogovornice:
Lea Naglič je pristojna za testiranje programske opreme v podjetju Nicelabel (del skupine Loftware).
Odgovorna je za kakovost razvoja in uvajanja programske opreme. Išče napake v programski opremi in skrbi, da kakršnekoli napake ne pridejo do končnega uporabnika. Ljubiteljica Japonske in vsega, kar je z njo povezano, vključno z jezikom, je po duši igričarka, a kot pravi, ne more iz svoje kože; v prostem času je prek spleta testirala tudi računalniške igre. Eden izmed njenih številnih hobijev je tudi računalniško oblikovanje.
»Ženske smo lahko vse in še več. Lahko smo, kar si želimo biti, kar pa velikokrat ni ena sama stvar, saj imamo kot ženske neverjetno sposobnost delati več stvari hkrati. Dekletom svetujem, naj se ne bojijo preizkušati novih stvari, od izbire do menjave študija, pa do zaposlitve in iskanja prave službe zase, ne le za svojo denarnico. Vsak/a mora odkriti svoj potencial.«
Več iz rubrike
Kdo bo Mladi manager leta 2021; Alma, Bogdan ali Miha?
V sredo, 26. januarja 2022, bodo razglasili Mladega managerja leta.
Judita Zupančič: »V čast mi je, da lahko opogumljam ženske.«
Judita Zupančič je med drugim spregovorila o pomembnosti poučevanja naravoslovja in tehnike že v osnovni šoli in o tem, zakaj bere knjige o vzgoji otrok.