Obvezniški trgi so v zadnjih treh desetletjih investitorjem ponudili zelo visoke tveganju prilagojene donose. Prihodnje desetletje ne bo tako rožnato. Obveznice razvitih držav so imele v zadnjih dese…
Psihologija nam preprečuje, da bi bili na borzah brez težav uspešni. Že pri izbiranju primernih naložb imajo investitorji težave, če pa že kupijo odlično naložbo, jo redko držijo v rokah dovolj dolgo…
Rast cen delnic v zadnjih letih so spremljale rekordno nizke obrestne mere. Investitorji in borzni trgovci so začeli zamenjevati vzročnost s korelacijo. Analize kažejo, da nizke realne obrestne mere …
V razvitem svetu je vse več sredstev na trge investiranih prek tako imenovanih robotskih upravljavcev premoženja. Kaj sploh so robotski upravljavci in kdaj je smiselno investirati prek njih?
Volatilnost borz, merjena s tako imenovanim indeksom strahu, je bila v preteklih tednih zelo nizka. Morda prenizka?
Cena najpopularnejše kriptovalute je v mesecu dni skoraj podvojila svojo vrednost. En bitcoin je zdaj vreden več kot ena unča zlata.
Obrestne mere po svetu so še vedno rekordno nizke. Ameriška centralna banka jih je počasi že začela dvigovati, drugod centralne banke še ne govorijo o zviševanju temeljnih obrestnih mer. Zakaj so tak…
Komisija, ki dodaja in izloča delnice iz indeksa Dow Jones, je leta 1939 iz indeksa Dow Jones Industrial Average izločila delnico IBM in jo nadomestila z delnico AT&T. Če tega ne bi storila, bi bil d…
Delniški trgi razvitega sveta so povprečno veliko bolj precenjeni, kot so bili pred desetletji. Ali lahko še dolgo ostane tako?
Spletna mesta Dela d.o.o. uporabljajo piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Ali soglašate z namestitvijo piškotkov na omenjenih straneh?