O začetkih in koncih
Ko pomislimo na novo leto, na novo štetje; od 1 do 31 dni, od 1 do 12 mesecev ali od 1 do 50 let, kolikor sem jih sama dopolnila lansko leto, pomislimo na čas, minljivost, spremembo, začetek, konec, staranje, zrelost in smrt.
Si predstavljate, da bi imeli vpogled v svojo prihodnost? Da bi vedeli, kaj nas čaka v prihajajočih urah, mesecih in letih? Kaj se bo dogajalo z našo družino, podjetjem ali planetom? Kako drugače bi se odločali? Bi se nam mogoče občutek časa raztegnil ali skrčil? Bi se nam začelo muditi ali bi se lažje spustili v tok z vsem, kar je? Kako bi se lotili opravkov, ki bi nas čakali v dnevu, če bi vedeli, kako se bodo izšli? Kaj bi nas pri tem najbolj ustavljalo - mogoče strah? Ali pa ga sploh ne bi več občutili niti poznali, saj bi nam bilo vse vnaprej jasno in razkrito. Bi se nad življenjem navduševali, občutili več sreče, miru in zadovoljstva? Bi začeli živeti samo iz trenutka v trenutek in se fokusirati na to, da iz njega naredimo največ, s tem kar imamo ta trenutek na razpolago? Bi nehali poslušati svoj prezaseden um, bi bili večkrat v stanju notranje tišine in pomirjenosti? Bi bili razumevajoči, povezovalni in odprti?
Kaj pa, če je v resnici res že vse določeno? Kaj pa, če smo samo igralci na odru lastnega teatra, katerega scenarij je zelo jasno napisan vnaprej in nam določa igro? In če je to res, potem je modro narediti to predstavo zabavno, ustvarjalno, kreativno, ljubečo in zanimivo.
Vse, kar si naš um lahko zamisli, je mogoče ustvariti. V Upanišadah, starodavnih svetih spisih, omenjajo znameniti stavek, zapisan v Sanskritu: »TAT TVAM ASI«, ki dobesedno pomeni: »ti ustvarjaš to« in je najbolj točen opis razmerja med posameznikom in absolutnim.
Ustvarjajte leto 2022 iz trenutka v trenutek, pogumno in kreativno.
Več iz rubrike
Vse igrače in nobene radosti
Ne glede na koliko uspeha, denarja in materialnih dobrin uspe nekdo nabrati v življenju, vse to ga samo po sebi ne bo pripeljalo do zadovoljstva in miru.
Bi lahko v prihodnosti predvideli kazniva dejanja?
Umetna inteligenca bi lahko v prihodnosti predvidela 90 odstotkov kaznivih dejanj