Znanje, denar in izkušnje niso bistvo uspeha
Sara Blakely pravi, da ena beseda ločuje ljudi, ki uspejo, od tistih, ki samo sanjajo.
Odpri galerijo
10 pravil uspeha
- Energija za uresničevanje ciljev mora postati večja od strahu pred neuspehom, zato z meditacijo in rekreacijo okrepite telo in duha.
- Pustite se zavesti slabemu vplivu, ki vam bo za hip ponudil out of box razmišljanje. Tam se rodijo prebojne ideje.
- Vzljubite svoje delo. Poiščite znotraj svojih delovnih obveznosti in delovnega mesta poslanstvo, namen, cilj. Pri delu vzljubite obveznosti in prijetnejše plati dela bodo prišle same od sebe.
- Organizirajte si dan. Načrt dneva po urah si pripravite po večerji. Načrt naj vključuje tudi pregled elektronske pošte, pomoč otrokom pri učenju na daljavo in kuhanje kosila.
- Nikoli, ampak res nikoli ne odlašajte. »Najboljša je učinkovitost pod pritiskom; kreativnost pod pritiskom«, je zlagan mit neorganiziranih ljudi.
- Obkrožite se z najboljšimi ljudmi; izkoristite jih; uporabite njihov ugled in moč za to, da boste opazni tudi vi.
- Nikdar ne prezrite nasveta ali kritike. V tem se vselej skriva seme zla in seme zelo dobrega za vas.
- Igrajte tenis ali bridge.
- 90 odstotkov vašega časa posvetite razmišljanju, 10 odstotkov akciji in delu. A ko delate, delajte trdo.
- Negujte smisel za humor. Posebno črni humor. Pomaga, če ste na dnu, ki pa nudi odlično možnost za dober odriv navzgor.
Ok. Osvojili ste vseh deset korakov do uspeha. Poslušali nasvete Billa Gatesa, Sadguruja, Jacka Maja, Warrena Buffetta in uspeha še ni na vidiku. Le zakaj? Mi poznamo odgovor.
Da, dejstvo je, da nekaterim uspe, nekaterim pač ne. Prvo, kar morate vedeti je, da rojstvo oziroma prihod na Zemljo, še ni samo po sebi zagotovilo uspeha in srečnega življenja. To je le srečna vstopnica. Ali jo boste izkoristili ali ne, je v celoti (kljub pandemiji in vsem oviram na svetu) odvisno od vas.
Sara Blakely, ustanoviteljica ameriškega podjetja Spanx s sedežem v Atlanti, ki se ponaša z enormnimi prihodki, je na svojem Instagramu zapisala, da »se razlika med ljudmi, ki dosežejo svoje sanje in tistimi, ki jih ne, kaže v preprosti besedi. To je akcija.«
In res, vsi imamo ideje. Vsi imamo cilje. Vsi imamo sanje. Zakaj so torej nekateri ljudje sposobni svoje sanje uresničiti, mnogi pa ne? Kot piše Blakelyjeva »pred dvajsetimi leti ni imela niti denarja niti izkušenj. Vse, kar je imela, je bilo usrano delo ... in nora ideja«.
A »nora ideja« ni tako nora, če ni izvedena. Marsikdo se s svojimi idejami le poigrava, upa, želi, a ne najde moči in motivacije, da bi jo izvedel. V resnici ljudje nimajo poguma in predvsem ne razumejo, da je lahko »en dan izgubljen ali pa en dan v resnici dan ena (prvi dan)!«
Tisti, ki dan nikoli ne spremenijo v dan ena, torej v dan za akcijo, ne bodo nikoli izvedeli, kako bi se lahko stvari odvijale drugače, če bi začeli z akcijo. To vodi samo v obžalovanje in nezadovoljstvo. Škoda!
PREBERITE TUDI:
Zato je včasih koristno prisluhniti nasvetu odličnih podjetnikov, ki vedo, da oklevanje in negotovost ustavljajo sanje, uspeh, zadovoljstvo in predvsem v celoti ne izkoristijo »srečne vstopnice«, ki jim jo je ponudila mati narava s prihodom na Zemljo.
Zdaj je torej čas, da razmislite o vseh vaših idejah bodisi za novo podjetje, novo kariero ali celo samo honorarno službo. Sledite instinktu in delujte.
V primeru ene najmlajših milijarderk na svetu Sare Blakely, se je nora ideja zaradi njenega delovanja in poguma razvila v donosno podjetje Spanx. In to kljub številnim oviram, številnim »ne«-jem, ki jih slišala na svoji poti in kljub številnim padcem. Ostala je na svoji poti in postala ena najuspešnejših žensk na svetu. In še enkrat. Kakšen je njen skrivni recept? Spreminjanje »enega dneva« v »dan ena«.
Več iz rubrike
10 podjetij, ki omogočajo delo od koderkoli
Prihodnost dela je fleksibilna oblika dela, zato vse več podjetij razmišlja o razširitvi možnosti dela na daljavo za svoje zaposlene.
»Working smarter« je recept za dodano vrednost in preboj
Smo med med gospodarsko srednje razvitimi v EU, zaostanek za naprednejšimi pa je povezan z nižjo produktivnostjo. Mar ne delamo dovolj "pametno"?