Tjaša Zupančič Hartner: Poučujem mlade, ker želim vračati družbi
Na Svetu kapitala smo se tudi letos odločili podpreti projekt Inženirka leta, saj v resnici s tem podpiramo in dvignemo roke »za« znanost, razvoj, napredek, ekologijo, spolno enakopravnost, enako spolno zastopanost na vodstvenih položajih in smisla našega prizadevanja na slehernem delovnem mestu.
PREBERITE TUDI:
Danes predstavljamo Tjašo Zupančič Hartner, vodjo oddelka operativne odličnosti v podjetju Varis Lendava. Je pogumna ženska, izjemna strokovnjakinja širokega duha in obzorij in inovatorka, ki se lahko pohvali s pionirstvom na področju 3D printa. Odlično se počuti v akademski sferi, v gospodarstvu, v velikih podjetniških sistemih ali v startupih. Kljub temu je tako skromna, da ji je šele prelet njene karierne poti ob nominaciji za Inženirko leta 2021 dal spoznanje, kako bogato pot je že prehodila. Kakšni so njeni pogledi na svet, na življenje in kakšni so njeni cilji, pa boste izvedeli v podkastu Svet kapitala s Petro.
Beseda je tekla o:
00:00 Intro
00:58 Šele zdaj se zavedamo, kaj pomeni svoboda.
01:06 Vse v življenju je odvisno od nas samih.
03:45 Ob nominaciji sem preletela svojo kariero in spoznala, da sem že veliko ustvarila.
06:07 Tistega, kar me veseli, se lotim predano. Če me začne dolgočasiti, odidem.
10:29 Mentorstvo, poučevanje je zame nekaj, s čimer vračam družbi. A je odgovornost. Zato iščem ravnotežje v naravi in v športu.
11:12 Napak ni.
Opis sogovornice:
Tjaša Zupančič Hartner je vodja oddelka operativne odličnosti v podjetju Varis Lendava.
Pri delu se vsakodnevno srečuje z izzivi s področja razvoja in raziskav materialov in tehnologij, kontrole surovin, tehnoloških postopkov, kontrole končnih izdelkov ter standardizacije. Pomaga, koordinira interna in eksterna izobraževanja s področja tehnike in organizacije procesov ter sodeluje pri zunanjih presojah proizvodnega procesa. Prav tako je mentorica zagonskega podjetja in sodeluje z Ministrstvom za gospodarski razvoj in tehnologijo kot ocenjevalka t. i. »S4 projektov«.
»Delati v inženirskem, 'moškem' svetu je praviloma zelo enostavno, saj govorimo isti jezik; jezik inženirjev. Napredovati, včasih tudi sodelovati, pa je lahko izziv. Naša (ženska) pomembna prednost je, da smo čustveno inteligentne, predane, potrpežljive, delovne. Drugače se lotimo izzivov. Le od nas samih pa je odvisno, koliko si upamo stopiti iz povprečja.«
Več iz rubrike
Judita Zupančič: »V čast mi je, da lahko opogumljam ženske.«
Judita Zupančič je med drugim spregovorila o pomembnosti poučevanja naravoslovja in tehnike že v osnovni šoli in o tem, zakaj bere knjige o vzgoji otrok.
Huawei stremi k razvoju naslednje generacije evropskih talentov
V Evropski uniji močno primanjkuje IKT-talentov.