V nadaljevanju preberite:
Slovenski politiki se spet neumorno kregajo med seboj. Izmenjujejo si najsočnejše obtožbe – od udeležbe v kriminalnih poslih, do kandidature za prebivanje v psihiatričnih bolnišnicah. Če bi bilo to le možno, bi vsak v parlamentu najraje vzel fračo in poskušal z njo zadeti poslanskega kolega, ki mu gre najbolj na živce.
A v resnici ni v konfliktnem stanju le politika, temveč večina državljanov nasploh. Ti se ne jezijo le na politike, ampak tudi drug na drugega. Šolniki se jezijo na vlado, ker se morajo (pre) pogosto testirati na covid-19. Kozmetičarke, lastniki avtopralnic in nepremičninski posredniki se jezijo zato, ker jim je vlada naložila pretirane zaščitne ukrepe.
Trgovke se derejo na nič hudega sluteče zdravstvene delavke, češ, da so jim baje preveč grobo brskale po nosu, ko so jim vzele bris. Pacienti grozijo zdravnikom s hudimi telesnimi poškodbami zato, ker so jih bojda pustili predolgo čakati na zdravstveno obravnavo. Strahopetni spletni anonimneži grozijo zdravnikom, funkcionarjem in vladnim PR-ovcem.
Šefi se še bolj znašajo nad svojimi podrejenimi v pisarnah, zato, ker jim promet že leto dni upada in zato so seveda krivi nesposobni delavci. Doma žene kričijo na može, da so zgube, saj da domov prinašajo premalo denarja, ti jim vračajo z verbalnim in včasih celo s fizičnim nasiljem.
Nekateri pa svoj konflikten odnos izrazijo kar s pozo upornika brez razloga. Upirajo se vsemu in vsakomur. Testiranju, cepljenju, demokraciji, policistom, sosedom, črnim, rdečim, staršem, partnerjem, sosedom, ipd.
Kako družbo ozdraviti te jalove spirale konfliktnosti?
Omogočite si dostop do celotne vsebine in berite zgodbe iz Sveta kapitala že za 0,99 evra na mesec.