Virtualne resničnosti si želijo dubajski šejki in vabijo tudi vas
Voditelji Dubaja želijo, da bi najštevilčnejše mesto v Združenih arabskih emiratih (ZAE) postalo eno od desetih največjih metaverzum gospodarstev na svetu.
Cilj dubajske metaverzum strategije, ki je bila predstavljena v ponedeljek, je v mesto privabiti več kot 1.000 blockchain podjetij in podjetij, ki se ukvarjajo z virtualno resničnostjo, ter do leta 2030 ustvariti več kot 40.000 virtualnih delovnih mest, je zapisano v sporočilu, objavljenem na uradni tiskovni agenciji ZAE WAM.
V skladu z napovedjo virtualna resničnost (VR) in razširjena resničnost (AR), ki omogočata delovanje metaverzuma, v ZAE trenutno zagotavljata 6.700 delovnih mest in prispevata približno 500 milijonov dolarjev h gospodarstvu države.
"To bi dodatno spodbudilo gospodarstvo Dubaja in podprlo vizijo vlade ZAE o petkratnem povečanju števila podjetij blockchain v primerjavi s sedanjim številom," je navedeno v sporočilu.
Strategijo metaverzuma je predstavil njegova visokost šejk Hamdan bin Mohamed bin Rašid Al Maktum, kronski princ Dubaja in predsednik dubajskega izvršnega sveta. Zasnovana je bila v skladu z navodili Njegove visokosti šejka Mohameda bin Rašida Al Maktuma, vladarja Dubaja.
Po besedah Omarja bin Sultana Al Olama, državnega ministra ZAE za umetno inteligenco in digitalno gospodarstvo, naj bi metaverzum spodbujal prizadevanja ZAE za "zagotavljanje inovativnih rešitev, pozitivno vplival na življenja ljudi in mesto spremenil v eno najpametnejših središč na svetu, ki ponuja nove gospodarske priložnosti".
V skladu z napovedjo virtualna resničnost (VR) in razširjena resničnost (AR), ki omogočata delovanje metaverzuma, v ZAE trenutno zagotavljata 6.700 delovnih mest in prispevata približno 500 milijonov dolarjev h gospodarstvu države.
Poročilo družbe PricewaterhouseCoopers (PwC) iz leta 2020 navaja, da bi lahko tehnologija VR in AR do leta 2030 gospodarstvu ZAE prinesla 4 milijarde USD.
ZAE so med novejšimi državami, ki so se je odločile za veliko metaverzum igro. Julija je kitajsko mesto Šanghaj predstavilo svojo strategijo, s katero želi do konca leta 2025 zgraditi metaverzum gospodarstvo v vrednosti 350 milijard juanov (52 milijard USD).
Več iz rubrike
3D tisk pozitivno vpliva na gospodarstvo
Najpogosteje 3D tisk proizvaja slušne aparate, protetične pripomočke in tekaške copate.
Bomo trajnost dosegli z jedrsko fuzijo?
Znanstveniki dosegli stabilizacijo jedrskega zlivanja, kar je dober znak za prihodnost