Slovensko poslovno okolje ni stimulativno za zagonska podjetja, obenem pa je nagrajevanje z lastniškimi deleži davčno zelo obremenjeno.
Slovenija zamuja rok za podelitev koncesij v skladu z evropsko zakonodajo. Zaradi aktivnosti infrastrukturnega ministrstva naj kazni ne bi dobili.
Nazadnje je nehala delovati hladna valjarna, ki za zdaj še ni zagnana. Tudi za to napovedujejo ponovni zagon.
Kriptopodjetja težko privabljajo nove stranke, vse glasnejši so tudi pozivi k večjemu nadzoru digitalnih sredstev.
Skupna valuta stare celine je pod vse večjim pritiskom. Inflacijo poganjajo energenti, ki so se podražili za 40,8 odstotka, sledijo hrana, alkohol in tobak.
Po novem predlogu bi priznane normirane odhodke zniževali nad 35.000 evrov prihodkov in ne nad 25.000 evrov, kot je bilo sprva načrtovano.
Vrednotenja zagonskih podjetij so bila prejšnja leta ponekod že absurdna. Danes je treba zagovarjati, kako s poslom doseči svoje projekcije.
Sprememba vpliva na tiste, ki na leto zaslužijo več kot 25.000 evrov. Ti bodo obdavčeni za znesek nad 25.000 evrov po neto 12-odstotni stopnji.
Če begunci v tuji državi bivajo več kot 183 dni, so tam prepoznani kot davčni upravičenci. Tako so izpostavljeni obdavčitvi v domači Ukrajini in tujini.
Spletna mesta Dela d.o.o. uporabljajo piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Ali soglašate z namestitvijo piškotkov na omenjenih straneh?