To leto se bosta največja predinformativna dneva popolnoma prilagodila varni in brezplačni obliki izvedbe in tako vsem mladim (in staršem) omogočila dostop do informacij na enem mestu, ki se v letu 2021/2022 odločajo, kje in kako nadaljevati svoje nadaljnje izobraževanje.
Ob registraciji na spletni strani www.informativa.si bodo lahko obiskovalci dostopali do sodelujočih razstavljavcev (srednje šole, višje strokovne šole, fakultete, članice vseh slovenskih univerz, tuje izobraževalne institucije, podjetja, ki nudijo prvo zaposlitev, ponudniki dodatnih izobraževalnih programov, obšolskih in obštudijskih aktivnosti ter mnogi drugi).
Dva dni bodo soustvarjalci Informative tako na enem mestu med 9.00 in 18.00 uro v spletni klepetalnici podajali odgovore »v živo«, pripravljali različna predavanja, atraktivne predstavitve, hkrati pa bodo ponudili številna, za lažjo odločitev o nadaljnjem izobraževanju, aktualna gradiva (opisi institucij, programov, predmetnikov, foto galerije, videoposnetki, virtualni sprehodi po objektih in mnogo drugega).
FOTO: Informativa
Na Informativi se bo tokrat predstavilo več kot 140 izobraževalnih programov – vse štiri slovenske univerze s svojimi članicami, izobraževalni programi srednjih šol in gimnazij, šolski centri, višje strokovne šole, nekaj predstavnikov tujih univerz, Center Republike Slovenije za poklicno izobraževanje – CPI, institucije, ki ponujajo informacije, povezane z izobraževanjem, od štipendiranja, bivanja v času študija, dela in študija v tujini ter tudi podjetja, ki se bodo v dveh dneh, na enem mestu, predstavljali in širili koristne informacije o svojih programih in praksah.
13. Informativa bo v sklopu bogatega programa s pomočjo izkušenih predavateljev in podpornikov skušala vsem mladim odgovoriti na naslednja vprašanja in se dotakniti nekaterih tematik:
- Kam po končani osnovni šoli, gimnaziji oziroma srednji šoli?
- Vpis na gimnazijo ali srednjo poklicno šolo?
- Katera fakulteta za kateri poklic?
- Katera smer je zame na fakulteti najbolj primerna?
- Kako na študij v tujino ali na delovno prakso?
- Kako in kje iskati svoje študentsko delo?
- V katerih domačih ali mednarodnih projektih sodeluje izbrana fakulteta?
- Kako do prve zaposlitve po končanem študiju?
- Kako opravljati poleg študija delovno prakso in kje? |
|
|
|