Največji slovenski nepremičninski portal v roke tujcem

Podjetje Real Web, ki ima v lasti vodilne nepremičninske portale v več evropskih državah, je prevzelo 60-odstotni lastniški delež podjetja Nepremicnine.net.
Fotografija: FOTO: Facebook / Nepremicnine.net
Odpri galerijo
FOTO: Facebook / Nepremicnine.net

Leta 1999 ustanovljeni spletni portal je do danes postal vodilni nepremičninski portal v Sloveniji in tudi ena najbolj obiskanih spletnih strani v državi. Vsak mesec ga obišče okoli 800.000 obiskovalcev. Portal vključuje tudi nekaj drugih spletnih mest, povezanih z nepremičninami.

Prevzem portala Nepremicnine.net - vrednosti posla v podjetjih ne razkrivajo - krepi prisotnost mednarodne skupine Indomio, ki sodi pod okrilje podjetja Real Web, v Evropi. Skupina vključuje tudi največji nepremičninski medij v Italiji Immobiliare.it in največji nepremičninski medij v Grčiji Spitogatos.gr.


Soustanovitelj in izvršni direktor Nepremicnine.net Primož Jazbec je dejal, da jim sodelovanje s skupino Indomio pomeni strateško priložnost, saj jim zagotavlja pomembno tehnološko znanje za razvoj poslovanja. »To zagotavlja tudi dolgoročno rast kot rezultat najmočnejšega pozicioniranja v preostalih državah EU,« je dodal.

FOTO: Posnetek zaslona / Nepremicnine.net
FOTO: Posnetek zaslona / Nepremicnine.net
Soustanovitelj portala Immobiliare.it Silvio Pagliani je dejal, da Jazbeca in Aleša Ravnikarja, soustanovitelja portala, poznajo že nekaj let in so navdušeni nad začetkom sodelovanja z njima. »To sodelovanje nam omogoča, da še naprej gradimo vodilno nepremičninsko platformo v več državah Evrope,« je izpostavil.

Po besedah soustanovitelja in izvršnega direktorja Spitogatos.gr Dimitrisa Melachroinosa bo skupna blagovna znamka zahvaljujoč skupni tehnologiji še bolj prepoznavna.

Združevanje nepremičninskih portalov je v zadnjih letih pogosto, saj podjetja izkoriščajo prednosti skupne tehnologije in združevanja nepremičninskih podatkovnih baz.
 

Več iz rubrike

Spremembe pri omrežnini: tarife bodo sprva cenejše, časovni bloki drugačni

Glavne spremembe se nanašajo na določitev časovnih blokov, postopno podražitev tarife za najdražji časovni blok in določitev dogovorjene moči.

Posredna distribucija – pametnejši nakup za sodobna podjetja in javno upravo

Podatki podjetja Forscope kažejo, da so številne javne institucije po vsej srednji in vzhodni Evropi že uporabile model posredne distribucije programske opreme.

Skoraj desetodstotno zvišanje cen počitniških storitev. Se draži tudi hrana?

Junijska inflacija znaša 0,8 odstotka, letna rast cen življenjskih potrebščin se je povzpela na 2,2 odstotka.

TOP 300: Dobavitelji avtomobilske industrije čistijo bilance

Več velikih avtomobilskih podjetij je v postopku poslovnega in finančnega preoblikovanja.