Svet kapitala: Terorizem z neba in tisti s sveta

V aktualni številki poslovnega tednika Svet kapitala pišemo o posledicah suše, toče … sprašujemo se, zakaj so naravni pojavi še vedno tako uničujoči za kmetijstvo, kako lahko (do)pustimo, da gre delo celega leta v trenutku v nič? Imamo vpliv na to? Tudi v živinorejskem sektorju so težave, tokrat opozarjamo na jajca. Takojšnja prepoved baterijske reje bi po naših ugotovitvah pomenila, da bi morali jajca iz talne reje uvažati, saj Slovenija s takšnimi jajci ni samopreskrbna.
Osredotočamo se tudi na terorizem in kako ta vpliva na gospodarstvo. Gavin Serkin, izvršni urednik skupine PRS ugotavlja, da ne vpliva na posel tako, kot si predstavljamo na Zahodu. A resnica je, da živimo v svetu tveganj, ki ga ena sama ujma – ali en sam norec – loči od jedrske kataklizme. Kako torej ubežati igri velikih?
Še vedno pa nadaljujemo z nizom tematskih člankov #PoslovatiZ, kjer tokrat razmišljamo, kako prodreti na tuji trg in se tam tudi uspešno širiti? Obstaja kakšno univerzalno pravilo ali je vse le sklop in niz srečnih naključij? Pri širjenju v tujino podjetja upoštevajo različne kazalnike, ki se nagnejo v prid naložbi v tujini. Vsak tuj trg ima svoje specifike – na nekatere je lažje priti, na druge težje, prav tako so podvrženi različnim tveganjem. Za kakšnega velja nemški trg? Pa italijanski? Preberite v Svetu kapitala.
Vabimo pa vas tudi na konferenco Tveganja in priložnosti za slovensko zunanje gospodarstvo na Bledu, ki se bo zgodila 10. oktobra 2018 v sodelovanju z Inštitutom za strateške rešitve (ISR). Spregovorili bomo o potencialih, ki se jih morajo zavedati slovenski podjetniki in izvozniki.
Preberite še tematski niz člankov #PoslovatiZ:

Bodite del konference Tveganja in priložnosti za slovensko zunanje gospodarstvo tudi vi in se povežite s tujino na pravi način. Prijavnico na dogodek lahko dobite TUKAJ.

Več iz rubrike
Jedrske elektrarne so že preveč zahtevne za izvedbo
Evropska komisija je napisala usmeritveni jedrski program, a z le malo ublaženimi pravili, v stroki pričakujejo več olajšav.
Slovenija brez premika na lestvici konkurenčnosti
Težave so prenizka produktivnost, previsoka obdavčitev dela ter nepripravljenost na spremembe.