Svet kapitala: Iz Indije v Koromandijo

V petkovi številki poslovnega tednika Svet kapitala poslujemo z Indijo, se ukvarjamo z vprašanjem pomanjkanja kadra v turistični panogi in odpiramo še mnogo drugih tem.
Fotografija: Ana Strnad Hočevar
Odpri galerijo
Ana Strnad Hočevar

Indija – dežela kontrastov in priložnosti, po drugi strani pa je tudi najmlajša država zagonskih podjetij, ima velik trg z ogromnimi regionalnimi razlikami v jeziku, talentu, infrastrukturi in bogastvu. Kako se na indijskem gospodarskem parketu znajdejo tuja podjetja in kje imajo priložnost slovenska? Kot zadnjo v sklopu projekta #PoslovatiZ tokrat predstavljamo Indijo.


Preberite še, kako smo razdelali in analizirali:

Ana Strnad Hočevar
Ana Strnad Hočevar


Sprašujemo se, zakaj Slovenija tako pogosto spreminja davčna pravila, v Nemčiji imajo recimo že najmanj desetletje nespremenjeno stopnjo dohodnine.

Pogovarjali smo se tudi z Luko Podlogarjem, ki zaupa v slovensko gospodarstvo in ga razmere okoli brexita in drugod ne skrbijo preveč, bolj je usmerjen v nove priložnosti v naši deželi. In teh menda ni malo. Šolski sistem pa je skozi svoje oči predstavil Jure Aleksejev, ki je kot maturant leta 2011 predstavil novo ustavo. Zakaj verjame, da učitelji mečejo čas skozi okno in kako se v današnjem času lahko zgodi, da šolstvo popolnoma ignorira okolje, v katerem se nahaja danes, preberite v jutrišnjem Svetu kapitala. Kako izčrpani so turistični delavci in zakaj je pomanjkanje kadra v turizmu že stalnica, piše Pija Kapitanovič.

Dotaknili smo se tudi rujne kapljice in se pogovarjali z očetom rebule, Zvonimirjem Simčičem, ki je prepričan, da je vino prava umetnina.

Več iz te teme:

Več iz rubrike

Spremembe pri omrežnini: tarife bodo sprva cenejše, časovni bloki drugačni

Glavne spremembe se nanašajo na določitev časovnih blokov, postopno podražitev tarife za najdražji časovni blok in določitev dogovorjene moči.

Posredna distribucija – pametnejši nakup za sodobna podjetja in javno upravo

Podatki podjetja Forscope kažejo, da so številne javne institucije po vsej srednji in vzhodni Evropi že uporabile model posredne distribucije programske opreme.

Skoraj desetodstotno zvišanje cen počitniških storitev. Se draži tudi hrana?

Junijska inflacija znaša 0,8 odstotka, letna rast cen življenjskih potrebščin se je povzpela na 2,2 odstotka.

TOP 300: Dobavitelji avtomobilske industrije čistijo bilance

Več velikih avtomobilskih podjetij je v postopku poslovnega in finančnega preoblikovanja.