Prihodnja finančna kriza bo drugačna od prejšnjih

Dominique Laboureix, predsednik enotnega odbora za reševanje bank, o položaju, izzivih in nalogah evropskih in naših bank.
Fotografija: https://www.delo.si
Odpri galerijo
https://www.delo.si

V nadaljevanju preberite: 

Bančni sistemi v 21 državah bančne unije so precej bolj odporni, kot so bili prej. A ne smemo si privoščiti samozadovoljstva. Kriza bo spet prišla in bo drugačna od prejšnjih. Zato pravimo bankam, naj bodo še bolje pripravljene in bolj odporne. Pa tudi sami moramo biti bolje pripravljeni, da se spoprimemo s potencialno novo krizo, pravi Dominique Laboureix, predsednik enotnega odbora za reševanje bank (Single Resolution Board) s sedežem v Bruslju.

Zakaj tveganja za novo bančno krizo prihajajo od koderkoli v bančnem sistemu? Kaj bi morali postoriti, da bi se izognili prihodnjim bančnim krizam? Potrebujemo več stresnih testov, boljšo regulacijo, dokončanje bančne unije s še vedno manjkajočim stebrom, skupno shemo za zavarovanje depozitov? Kako sogovornik vidi razmere v Sloveniji?

Preberite več...

.

Več iz te teme:

Več iz rubrike

Spremembe pri omrežnini: tarife bodo sprva cenejše, časovni bloki drugačni

Glavne spremembe se nanašajo na določitev časovnih blokov, postopno podražitev tarife za najdražji časovni blok in določitev dogovorjene moči.

Posredna distribucija – pametnejši nakup za sodobna podjetja in javno upravo

Podatki podjetja Forscope kažejo, da so številne javne institucije po vsej srednji in vzhodni Evropi že uporabile model posredne distribucije programske opreme.

Skoraj desetodstotno zvišanje cen počitniških storitev. Se draži tudi hrana?

Junijska inflacija znaša 0,8 odstotka, letna rast cen življenjskih potrebščin se je povzpela na 2,2 odstotka.

TOP 300: Dobavitelji avtomobilske industrije čistijo bilance

Več velikih avtomobilskih podjetij je v postopku poslovnega in finančnega preoblikovanja.