Obrestna mera je letos nekaj nižja kot lani, za obveznice tudi nekaj manj zanimanja. S prvim aprilom bodo uvrščene na trgovanje na ljubljanski borzi.
Vzroki za poslabšano poslovanje so za desetino nižji obrestni prihodki ter sočasni porast neto slabitev in rezervacij, je razvidno iz podatkov Banke Slovenije.
Carine bodo oslabile gospodarsko rast in zvišale inflacijo, kar bo otežilo delo centralnim bankam pri pričakovanem nižanju obrestnih mer.
Kratkoročni napovedni modeli nakazujejo 0,7-odstotno četrtletno rast BDP, ugotavlja Banka Slovenije v pregledu makroekonomskih gibanj.
Evrska denarna oblast bo predvidoma jutri že drugič letos pocenila denar, spet za 0,25 odstotne točke. Slovenija za zdaj ostaja brez glasovalnih pravic.
Na lansko poslovanje so vplivale tudi povečane slabitve in rezervacije, pri tem so se bančne vloge gospodinjstev zvišale na rekordnih 27,3 milijarde evrov.
K rasti BDP je pozitivno prispevala končna potrošnja gospodinjstev in države, negativno pa sta vplivala zmanjšanje bruto investicij in saldo s tujino.
Bančna velikanka s sedežem v Milanu se ozira po nakupih, svojim delničarjem pa bo letos z dividendami in odkupi delnic razdelila kar devet milijard evrov.
Hrana in brezalkoholne pijače so se na letni ravni podražile za 2,3 odstotka, cene v restavracijah in hotelih pa za skoraj pet odstotkov, ugotavlja Surs.
Spletna mesta Dela d.o.o. uporabljajo piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Ali soglašate z namestitvijo piškotkov na omenjenih straneh?