Previsoka inflacija se bo nekoč znižala, bolje zlepa kot pa zgrda

V nadaljevanju preberite:
V Sloveniji smo konec oktobra zabeležili tretjo najvišjo stopnjo inflacije v evrskem območju, izhaja iz zadnjih podatkov Eurostata in našega statističnega urada. Naša letna rast cen, merjena po metodi HICP, je s 6,6 odstotka za več kot dvakrat presegla povprečje evrskega območja (2,9 odstotka), višjo inflacijo pa so med državami z evrom zabeležili le na Slovaškem (7,8 odstotka) in Hrvaškem (6,7 odstotka).
Kako inflacija znižuje konkurenčnost naših podjetij? Kaj nam je storiti, da se inflacija ne zniža s trdim pristankom in krizo?
.Več iz rubrike
Ali svet ne verjame več v vsemogočni ameriški dolar?
Trumpova trgovinska vojna sili vlagatelje v zavedanje, da se lahko prevlada ameriške valute zmanjša ali celo prekine.
Warren Buffet se bo do konca leta upokojil
Ameriški investitor in filantrop je na letnem srečanju delničarjev napovedal, da se bo konec leta 2025 umaknil s položaja glavnega izvršnega direktorja.