Gospodarsko ohlajanje, recesije pa za zdaj še ni

Na Sursu pojasnili četrtletni padec BDP, ki pa je po oceni analitike GZS verjetno deloma tudi posledica spremembe zalog. A očitno gremo po poti Nemčije.
Fotografija: https://www.delo.si
Odpri galerijo
https://www.delo.si

V nadaljevanju preberite:

Gospodarska rast se je v tretjem četrtletju izrazito umirila, medletno je znašala 3,4 odstotka, širše, v prvih devetih mesecih, pa je bila skupaj še sedemodstotna. Pa vendar, ob ohlajanju gospodarstva je bil BDP v obdobju od začetka julija do konca septembra po sezonsko prilagojenih podatkih celo za 1,4 odstotka manjši kot v četrtletju poprej, so izračunali na državnem statističnem uradu (Surs). Ob tem pravijo, da zaradi številnih negotovosti ni mogoče oceniti, ali bi Slovenija letos lahko zašla v tehnično recesijo, ki pomeni negativno rast v dveh zaporednih četrtletjih.

Kako vzroke za tolikšni četrtletni padec BDP vidi glavni ekonomist GZS Bojan Ivanc? Kaj lahko razberemo iz podatkov o vse manjši porabi električne energije v Sloveniji v zadnjih mesecih? Kako nekdanji guverner BS Mitja Gaspari napoveduje gospodarska gibanja v prihodnjih četrtletjih? 

Preberite več...

.

Več iz te teme:

Več iz rubrike

Spremembe pri omrežnini: tarife bodo sprva cenejše, časovni bloki drugačni

Glavne spremembe se nanašajo na določitev časovnih blokov, postopno podražitev tarife za najdražji časovni blok in določitev dogovorjene moči.

Posredna distribucija – pametnejši nakup za sodobna podjetja in javno upravo

Podatki podjetja Forscope kažejo, da so številne javne institucije po vsej srednji in vzhodni Evropi že uporabile model posredne distribucije programske opreme.

Skoraj desetodstotno zvišanje cen počitniških storitev. Se draži tudi hrana?

Junijska inflacija znaša 0,8 odstotka, letna rast cen življenjskih potrebščin se je povzpela na 2,2 odstotka.

TOP 300: Dobavitelji avtomobilske industrije čistijo bilance

Več velikih avtomobilskih podjetij je v postopku poslovnega in finančnega preoblikovanja.