Amerika bogatejša še za enega loterijskega milijarderja
V Južno Karolino je danes odneslo rekordni znesek v igrah na srečo. Imetnik loterijske srečke Mega Millions je s številkami 28, 70, 5, 62, 65 in 5 dobil kar 1.3 milijarde evrov. Mrzlica je trajala že julija, loterijski listki pa so bili v tem času vplačani v 44 zveznih državah. Še posebej vroče je bilo v zadnjih dneh, ko so se pred prodajnimi točkami vile dolge vrste.
Mrzlice polnijo loterijske blagajne
Loterije si manejo roke, ko dobitek doseže rekordno vrednost, saj med prebivalstvom vzbudi veliko zanimanja, posledično pa se vplačila močno povečajo. V Sloveniji se recimo glavni dobitek v Evrojackpotu prenaša že od septembra in je zdaj vreden največ, 90 milijonov evrov. Tako je bilo tudi v juliju, ko sta Jan Bratanič in Klemen Košir raziskovala slovenske loterijske številke.
Slovenija je le majhen kamenček v mozaiku evropske loterijske zgodbe. V letu 2017 smo Slovenci za igre na srečo namenili 89 milijonov evrov, kar je v povprečju 44 evrov na prebivalca v enem letu. Glede na to, da Loterija Slovenije polovico vplačil porabi za dobitke, to pomeni, da povprečen Slovenec na leto vplača 22 evrov več, kot se porabi za izplačila. Po tem kriteriju se uvrščamo pod povprečje evropskih držav, najvišje zneske pa izplačujejo v Združenih državah Amerike.
Podatki vključujejo dobitke do junija 2018.
Loterije v 33 državah, kjer prirejajo igro eurojackpot, so lani z njo ustvarile 1,83 milijarde evrov prihodkov. Vsa izplačila dobitkov niso dosegla niti 482 milijonov evrov, kar predstavlja dobrih 26 odstotkov vseh vplačil. Glavni dobitek Eurojackpot je bil doslej izplačan štirikrat.
PREBERITE ŠE:
Zakaj na Loteriji nočejo podeliti 90 milijonov evrov
Več iz rubrike
Joc Pečečnik prijatelju Franciju Pliberšku v spomin
Gradnja skupnosti je bila Francijevo poslanstvo. Verjel je v sodelovanje, izmenjavo idej, znanost in napredek.
Zgodba avtomobilskega dobavitelja v postopku transformacije
Zapleten proces prehajanja iz klasičnih montažnih postopkov v nove proizvodne procese