Ivo Boscarol: Podjetje na Kitajskem smo odprli v uri in pol
Doda, da kitajski partner za ustanovitev podjetja ni nujen. »Mi smo se za partnerja odločili iz drugih razlogov. Tovarna je le ena od dejavnosti. Na Kitajskem smo z lokalnimi partnerji ustanovili pet podjetij za različne dejavnosti,« pojasnjuje. Tudi poslovnih vizumov niso potrebovali, dovolj je bil turistični.
PREBERITE ŠE:
Šanghaj: Na valovih pritajenega uspeha
Zakaj so se odločili na Kitajskem odpreti tovarno? »Pipistrel izvaža v 95 držav in Kitajska je za Indijo najbolj specifična in zahtevna država. Trg je neomejen, a omejen z administrativnimi ter tudi političnimi ovirami, vsaj kar zadeva letalstvo. Na Kitajsko prodajamo že 12 let, ker pa v evropskih tovarnah ne moremo narediti dovolj, da bi zadovoljili kitajski trg, smo se odločili da na Kitajskem ustanovimo podjetje in mu prodamo tehnologijo, pravice izdelave ter prodaje za dva modela letal na tistem koncu sveta. Zato bomo lahko se hitreje rasli in bomo konkurenčnejši,« odvrne Boscarol.
Več iz rubrike
Tveganj v mednarodnem poslovanju bo čedalje več
Slovensko gospodarstvo je kljub majhnosti v dobri formi. Je zdravo, živahno ter po letih finančne in ekonomske krize stabilno. Kako se ti trendi kažejo v poslu? S kakšnimi tveganji se spopada gospoda…
Poslovna konferenca: Tveganja in priložnosti za slovensko zunanje gospodarstvo
Vsako podjetje se srečuje s tveganji, toda v njih so tudi priložnosti. Rdeča nit oktobrske konference z naslovom Tveganja in priložnosti za slovensko zunanje gospodarstvo bo pogled na tveganja z razl…