Univerza v Ljubljani nudi vse bolj kakovostno izobrazbo

Center for World University Rankings (CWUR), ki predstavlja največjo globalno lestvico univerz, je objavil letošnji seznam najboljših univerz na svetu. Univerza v Ljubljani je na lestvici napredovala na 370. mesto med več kot 18.000 univerzami. Lani je zasedala 467. mesto.
Fotografija: Delo
Odpri galerijo
Delo

CWUR nudi zanesljivo globalno lestvico visokošolskih ustanov, znano po objektivnosti, transparentnosti in konsistentnosti. Zaupajo ji študenti, akademiki, administracija univerz in vladni predstavniki po celem svetu. Letos je bilo ocenjenih 18.000 visokošolskih izobraževalnih ustanov. Lestvica meri kakovost izobrazbe in usposabljanja študentov, ugled članov fakultet in kakovost njihovih raziskav. Univerza v Ljubljani je v primerjavi z letom 2017 na lestvici napredovala za 97 mest; s 467. mesta na 370. mesto.

CWUR pri razvrščanju univerz uporablja sedem objektivnih in realnih kazalcev, pri čemer se ne zanaša na raziskave in predložene podatke univerz:

  • kakovost izobrazbe 
  • zaposljivost študentov 
  • kakovost fakultet 
  • rezultati raziskav 
  • publikacije
  • vpliv
  • citati 

Univerza v Ljubljani je poleg uvrstitve na lestvici CWUR uvrščena tudi na preostale tri najvplivnejše globalne lestvice. Na Šanghajski lestvici (ARWU) se že več let zapored uvršča od 401. do 500. mesta. Na lestvici (Times Higher Education Ranking (THE) je uvrščena od 601. do 800. mesta, na lestvici QS World University Rankings pa med 651. in 700. mestom.

Več iz rubrike

Kako pravočasno poskrbeti za kibernetsko varnost v podjetju

Zakaj je pomembna varnostna zaščita pred kibernetskimi napadi in kakšno škodo lahko takšni varnostni incidenti povzročijo podjetju?

VIDEO: Če se oziraš za konkurenco, te hitro prehiti

»Če opazuješ konkurenco, načeloma zapravljaš čas. Če atlet pri teku na sto metrov samo obrne glavo, ga bodo drugi prehiteli. Torej, ne gledamo konkurence, ampak imamo vizijo in pogum, da jo ure…

Izgorelost – vse prepogosta bolezen moderne dobe

Kaj se lahko zgodi, če se prepustimo prehitremu življenjskemu tempu in dinamiki, ki nas potegneta v vrtinec čustvenih in telesnih naporov, v katerem se nimamo časa ustaviti?

Zaostrujemo kreditiranje, namesto da bi zahtevali odgovornost

Izvršna direktorica in odgovorna partnerica pri Deloitte Slovenija Barbara Žib­ret Kralj  meni, da sta trajnost in odgovornost ne poslovna priložnost, ampak nuja.