Zadnji podatki kažejo, da imamo Slovenci v bankah preko vezanih vlog, varčevalnih računov in sredstev na vpogled več kot 19 milijard evrov.
Po eni strani veljamo Slovenci za zelo varčen narod, saj nadpovprečno varčujemo v klasičnih bančnih produktih (več kot 50-odstotkov celotnega finančnega premoženja), po drugi strani pa kot v primeru …
Čustva predstavljajo zelo pomembno komponento naložbenega procesa. Ko se odločamo o finančnih naložbah, jih preprosto ne moremo izključiti. Prav je, da jih znamo pravilno razumeti, ko se pojavijo – b…
V preteklih prispevkih smo se ukvarjali s preučevanjem delovanja kapitalskih trgov in se nekoliko dotaknili tudi same industrije vzajemnih skladov. Ta širokim množicam vlagateljev daje možnost, da re…
V preteklih prispevkih smo se podrobneje ukvarjali z dolgoročnimi zgodovinskimi zakonitostmi mednarodnega delniškega trga (ZDA) in dejanskimi donosi, ki smo jih slovenski vlagatelji lahko ustvarili z…
V prejšnjem prispevku sem pripravil analizo dejanskega donosa, ki ga je lahko dosegel povprečni slovenski vlagatelj na kapitalskem trgu (domača industrija vzajemnih skladov) v zadnjih dvanajstih leti…
V prispevku bomo podrobneje pogledali dejanski donos, ki ga je lahko dosegel povprečen slovenski vlagatelj na kapitalskem trgu v obdobju zadnjih dvanajstih let. Za izhodišče bomo vzeli leto 2005
V zgodnjem in poznem obdobju ima človek povprečno večje izdatke kot prihodke. Srednje in hkrati najproduktivnejše obdobje življenja pa posamezniku povprečno prinaša presežke prihodkov nad izdatki.
Na začetku letošnjega leta smo v Sloveniji zaznamovali 25-letnico prvega vzajemnega sklada. Za uradni začetek vzajemnih skladov v Sloveniji štejemo 1. 1. 1992, ko je bil ustanovljen sklad KD Galileo.
Spletna mesta Dela d.o.o. uporabljajo piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Ali soglašate z namestitvijo piškotkov na omenjenih straneh?