Žmavc in Puljić odstopila od kandidature za nadzornika SDH

Mandatno-volilna komisija DZ je namreč poslancem predlagala, da potrdijo Žmavca, Puljića pa ne. Kandidata nista imela niti podpore celotne koalicije. V poslanski skupini SMC tudi o podpori Žmavcu, ki so ga sicer podprli na komisiji, niso bili enotni. DeSUS je vztrajala pri glasovanju o obeh kandidatih skupaj, zato je bilo njihovo glasovanje o posameznih kandidatih negotovo, v SD pa so nasprotovali obema.
Poslanske skupine so bile kritične tudi do tega, da komisija o kandidatih ni glasovala v paketu, kot je to predlagala vlada, pač pa o vsakem posebej.
Puljić in Žmavc sta bila v javnosti deležna več očitkov. Oba sta bila v preteklosti pod drobnogledom regulatorjev in sta bila iz različnih razlogov ocenjena negativno, so pisali mediji. A to sta na pogovorih s poslanskimi skupinami DZ zavrnila.
Žmavc je denimo poslancem SMC pojasnjeval očitke glede obremenilnega mnenja Agencije za trg vrednostnih papirjev (ATVP) leta 2001, ko je kandidiral za člana uprave Intare, a mu je ATVP vlogo za opravljanje te funkcije zavrnila. Kot je pojasnil, je takrat posle opravljal s svojim zasebnim kapitalom in da je bila to zanj zelo pomembna izkušnja, ki sicer ni bila pozitivna, a se nikoli več v njegovem delovanju ni ponovila.
Puljiću, ki je direktor Iskratela, pa so očitali dogodke, ko je bil v upravi Telekoma Slovenije pod vodstvom Bojana Dremlja. Komisija za preprečevanje korupcije je namreč ugotovila, da je ta uprava pri prodaji in nakupu deležev v kosovski družbi Ipko.net in izdaji poroštva za obveznosti Najdi.si ravnala koruptivno.
Pri njuni kandidaturi se je tudi zapletlo, saj v DZ zaradi administrativne napake sprva nista posredovala ustreznega soglasja h kandidaturi.
Več iz rubrike
Carine so novi šok za avtomobilske dobavitelje, ki odpuščajo in zapirajo tovarne
Kako poslujejo največji evropski avtomobilski dobavitelji in kaj napovedujejo za letos?
Kitajska svoje odvisnosti od premoga najbrž ne bo zmanjšala
Azijska velesila bi se lahko bolj usmerila k drugim virom, saj se pridobivanje energije iz sončne in vetrne energije razvija z bliskovito hitrostjo.