Žito lovi zadnji vlak za obstoj med vodilnimi

Martina Dalić, predsednica uprave hrvaške skupine Podravka o poslovanju podjetja, ki je lastnik slovenskega pekarskega podjetja.
Fotografija: https://www.delo.si
Odpri galerijo
https://www.delo.si

V nadaljevanju preberite:

Nekdanja finančna ministrica in podpredsednica hrvaške vlade dr. Martina Dalić od februarja lani vodi hrvaško skupino Podravka. Ta pod svojim okriljem v živilski in farmacevtski proizvodnji v družbi Belupo zaposluje skupaj okoli 6400 ljudi, od tega jih okoli tisoč dela v slovenskem Žitu. Kakšni so njihovi načrti z Žitom, kako poteka preobrazba tega slovenskega podjetja in s kakšnimi izzivi se soočajo v zadnjih letih, ki bi jih vsi skupaj najraje kar pozabili.

Preberite več...

.

Več iz te teme:

Več iz rubrike

Spremembe pri omrežnini: tarife bodo sprva cenejše, časovni bloki drugačni

Glavne spremembe se nanašajo na določitev časovnih blokov, postopno podražitev tarife za najdražji časovni blok in določitev dogovorjene moči.

Posredna distribucija – pametnejši nakup za sodobna podjetja in javno upravo

Podatki podjetja Forscope kažejo, da so številne javne institucije po vsej srednji in vzhodni Evropi že uporabile model posredne distribucije programske opreme.

Skoraj desetodstotno zvišanje cen počitniških storitev. Se draži tudi hrana?

Junijska inflacija znaša 0,8 odstotka, letna rast cen življenjskih potrebščin se je povzpela na 2,2 odstotka.

TOP 300: Dobavitelji avtomobilske industrije čistijo bilance

Več velikih avtomobilskih podjetij je v postopku poslovnega in finančnega preoblikovanja.