Zaradi slabega poslovanje elektropodjetij višji stroški za državljane
V nadaljevanju preberite:
Pet elektrodistribucijskih podjetij (Elektro Ljubljana, Elektro Maribor, Elektro Celje, Elektro Primorska in Elektro Gorenjska) upravlja omrežja, po katerih elektrika pride do gospodinjstev. Zaradi prehoda na obnovljive in nizkoogljične vire energije bi morala vsa temeljito prenoviti omrežja. Kar 3,5 milijarde evrov znaša vrednost naložb, ocenjena v razvojnem načrtu. Nujni investicijski zalogaj v prihodnjih desetih letih je kar trikrat večji, kot je bil izveden v preteklih desetih letih. Prva težava je v tem, da so bile investicije že v preteklem desetletju preskromne, kar je tudi eden od razlogov za zdajšnje težave distributerjev. Primerjava z drugimi evropskimi distributerji kaže, da bi morale biti investicije slovenskih distributerjev že v zadnjih letih vsaj dvakrat večje od izvedenih. Druga težava pa je v tem, da podjetjem manjka več pot polovica sredstev za izpeljavo naložb. A če v preteklosti pomanjkljivih naložb odjemalci niso opazili, zdaj zaradi hitrih sprememb rabe energije težave elektrodistributerjev postajajo problem celotne države.
Kako poslujejo slovenski elektrodistributerji? Kakšne donose ustvarjajo in kakšno je njihovo poslovanje v primerjavi s podobnimi podjetji v Evropi?
.Več iz rubrike
Lov na divjad, gore in base jump – protiutež ponorelemu svetu
V časih, ko nas vsakdanje hitenje, nenehni pritiski in nenehna težnja po večji produktivnosti oddaljujejo od osnovne povezanosti z naravo, obstajajo ljudje, ki živijo povsem drugače. Rok Zalokar iz V…
Med brezposelnimi več presežnih delavcev in stečajnikov
Na zavodu opažajo, da se povpraševanje po delavcih malo umirja, a bo tudi letos zlasti v deficitarnih poklicih veliko.