Zakonca Gates s plemenitimi cilji

Bill Gates je v zadnjem blogu, ki jih redno objavlja na svoji spletni strani, ponovno spomnil na idejo in ozadje projekta Goalkeepers. Beseda v angleščini resda označuje tiste, ki v najpopularnejšem športu na svetu stojijo med igriščem in mrežo, vratarji, lahko pa jo razumemo tudi kot znanilko tistih, ki branijo določen cilj, največkrat s plemenitim namenom. Po mnenju enega najbogatejših zemljanov bi prav ti morali biti tako popularni kot nogomet.
Svetovni voditelji so se že leta 2015 zavezali, da bodo pomagali in sodelovali pri izboljšanju svetovnega zdravja, se borili proti revščini in poskušali preprečiti nadaljnje hitre podnebne spremembe.
»Veliko je stvari, na katere smo lahko ponosni, a še vedno ostaja preveč težav, ki bi nas morale še kako skrbeti,« je v svojem spletnem zapisu poudaril Gates. »Veliko je bilo že storjenega v boju proti revščini in boleznim, ki še vedno pestijo nerazviti del sveta. A v teh državah se populacija z veliko naglico povečuje, kar pomeni, da je veliko otrok rojenih v neurejene razmere. »Če se bodo trenutni trendi nadaljevali, se lahko število revnih na svetu neha zmanjševati in lahko spet začne rasti.«
Gates ostaja optimističen, ko pove, da sta s soprogo v prejšnjih letih kljub temu videla veliko uspešnih zgodb in takšnih s srečnim koncem, da verjameta, da se trendi zares lahko spremenijo. »Dokler bo svet vlagal v izobraževanje in zdravje mladih, še posebej v Afriki, ki je edini del sveta, kjer je naravni prirast pozitiven.«

Boj proti revščini, brez lakote, urejene življenjske razmere, skrb za javno zdravje in zdravje posameznika, kakovostna izobrazba, spolna enakost, dostop do pitne vode, dostopna in okolju prijazna energija … so cilji, ki bi jim moral slediti slehernik. A zanje bi se še posebej morali zavzemati voditelji sveta. »Vratarji« bodo idejo o prihodnosti sveta predstavili te dni v New Yorku, ko poteka drugo letošnje srečanje Gatesovih somišljenikov. Dogodek so združili skupaj z zasedanjem generalne skupščine Združenih narodov.
Več iz rubrike
Konec vojne ne pomeni hitre obnove preskrbe s plinom
ZDA so postale največje dobaviteljice utekočinjenega plina, na trgu pa ne bi tekmovale z ruskimi dobavami.
Gozdarske prikolice – zanesljivost in moč za profesionalno rabo
Vsakdo, ki se ukvarja z gozdarstvom ali pa je lastnik gozda, ve, da so gozdarske prikolice nepogrešljive.