Zakaj več držav ne uvaža električne energije?

Ekonomija je smiselna, geopolitični vidiki pa so skrb vzbujajoči.
Fotografija:
Odpri galerijo

V nadaljevanju preberite:

V vodah ob Singapurju je veliko tankerjev, kontejnerskih, trgovskih in tovornih ladij, ki uvažajo vse, od nafte do elektronike. Obstaja pa dobrina, ki je nobeno od teh plovil ne prevaža, a jo mestna država nujno potrebuje: elektrika.

Majhen in bogat otok se napaja predvsem z uvoženim zemeljskim plinom, čeprav se je zavezal, da bo do leta 2050 zmanjšal emisije na ničelno raven. Za gradnjo lastnih vetrnih ali sončnih elektrarn nima veliko možnosti, zato namerava Singapur pridobiti čisto energijo na drugačen način: po daljnovodih iz sosednjih držav.

Njegova vlada je predhodno odobrila podmorske prenosne kable iz Kambodže, Indonezije, Vietnama in celo Avstralije, ki je oddaljena približno 4300 kilometrov. V desetih letih želi Singapur na ta način uvoziti tretjino energije, ki jo porabi.

Preberite več...

.

Več iz te teme:

Več iz rubrike

Spremembe pri omrežnini: tarife bodo sprva cenejše, časovni bloki drugačni

Glavne spremembe se nanašajo na določitev časovnih blokov, postopno podražitev tarife za najdražji časovni blok in določitev dogovorjene moči.

Posredna distribucija – pametnejši nakup za sodobna podjetja in javno upravo

Podatki podjetja Forscope kažejo, da so številne javne institucije po vsej srednji in vzhodni Evropi že uporabile model posredne distribucije programske opreme.

Skoraj desetodstotno zvišanje cen počitniških storitev. Se draži tudi hrana?

Junijska inflacija znaša 0,8 odstotka, letna rast cen življenjskih potrebščin se je povzpela na 2,2 odstotka.

TOP 300: Dobavitelji avtomobilske industrije čistijo bilance

Več velikih avtomobilskih podjetij je v postopku poslovnega in finančnega preoblikovanja.