Zadružniki novembra o zaupnici Petru Vrisku

Zahtevo za sklic izrednega občnega zbora zveze je oktobra poslalo devet članic zveze, KZ Sevnica, KZ Šaleška dolina, KGZ Sava, KZ Laško, KZ Bohor Koprivnica, KZ Medvode, KZ Trebnje, KZ Kostanjevica, KZ Grosuplje, a je slednja kasneje podpis pod zahtevo umaknila. Tako je pod zahtevo ostalo osem podpisnic, kar predstavlja več kot 10 odstotkov vseh članic.
Po pisanju Dela in Dnevnika so članice nezadovoljne z Vriskovim delovanjem, še posebej z dogajanjem okoli prodaje lastniškega deleža Deželne banke Slovenije. To od Kapitalske zadruge, ki jo tudi vodi Vrisk in je večinska lastnica banke, zahteva avstrijska banka BKS, ki bi ji morali zadružniki že konec septembra vrniti nekaj več kot devet milijonov evrov posojila.
Kot je v četrtek odločil upravni odbor zveze, bodo na izrednem občnem zboru odločali o zaupnici Vrisku, ne pa tudi o imenovanju predsednika upravnega odbora in predsednika zveze, saj po pojasnilih upravnega odbora nihče ne more predlagati imenovanje novih članov organov dokler traja mandat izvoljenim članom organov - takšen predlog je v nasprotju z zakonom o zadrugah in pravili zveze.
Poleg tega bodo odločali o zaupnici predsednika nadzornega odbora zveze Ivana Kureta in o odpoklicu Ivana Dreva (KZ Šaleška dolina), Boruta Florjančič (KZ Sevnica) in Slavka Rabiča (KGZ Sava) z mesta članov upravnega odbora zveze. Odpoklic omenjenih predlaga upravni odbor, ki ga vodi Vrisk.
Več iz rubrike
Dva tisoč novih na leto, sto tisoč v voznem parku
Posel težkih tovornjakov v Sloveniji obvladuje sedem ali osem znamk. Še vedno skoraj vsi dizelski, električnih letos deset.
Trajnost je odgovor tudi na nihanje cen energije
Povečal se je delež podjetij, ki merijo ogljični odtis, zmanjšal pa se je delež podjetij, ki postavljajo cilje razogljičenja.