Vrednost nafte rekordno nizka

Cena sodčka nafte znaša okoli 48 dolarjev in je najnižja po lanskem novembru. Cena je v treh mesecih padla za kar dvajset odstotkov, kar lahko rahlo nakazuje na upočasnjeno rast gospodarstva, nekateri analitiki celo opozarjajo na morebiten začetek gospodarske krize in padec cene sodčka na okroglih 30 dolarjev.
Tako ameriške kot evropske borze so danes končale v rdečih številkah, tečaji delnic pa danes padli tudi na azijskem trgu. Zanimivo pri temu je, da je današnje trgovanje Ljubljanska borza zaključila z rastjo, v rdečo so se obarvale le delnice Intereurope in Luke Koper.
Več iz rubrike
Dva tisoč novih na leto, sto tisoč v voznem parku
Posel težkih tovornjakov v Sloveniji obvladuje sedem ali osem znamk. Še vedno skoraj vsi dizelski, električnih letos deset.
Trajnost je odgovor tudi na nihanje cen energije
Povečal se je delež podjetij, ki merijo ogljični odtis, zmanjšal pa se je delež podjetij, ki postavljajo cilje razogljičenja.