Volkswagen lani ustvaril pet milijard evrov čistega dobička

Volkswagen je v petkovi objavi poslovnih rezultatov razkril, da je lani ustvari 7,1 milijarde evrov dobička iz poslovanja, medtem ko je izguba v letu 2015 znašala 4,06 milijarde evrov, je poročala francoska tiskovna agencija AFP.
Lani je skupina, del katere so tudi Porsche, Audi in Škoda, dosegla rekordno prodajo, saj je prodala 10,3 milijona avtomobilov, s tem pa se je zavihtela na prvo mesto med avtomobilskimi proizvajalci. Prodajo so okrepili predvsem v Evropi in v azijsko-pacifiški regiji. Tudi za letos v skupini napovedujejo rast prodaje.
Vendar pa bo Volkswagen zaradi kazni in odškodnin, ki so sledile razkritju škandala, omejil prejemke vodilnih. Izvršni direktor družbe bo na leto lahko prejel 10 milijonov evrov, člani upravnega odbora pa največ pet milijonov evrov.
Po razkritju afere je skupina leta 2015 prvič po 20 letih zabredla v izgubo, skupaj pa so za kritje posledic namenili že 22,6 milijarde evrov.
Več iz rubrike
Spremembe pri omrežnini: tarife bodo sprva cenejše, časovni bloki drugačni
Glavne spremembe se nanašajo na določitev časovnih blokov, postopno podražitev tarife za najdražji časovni blok in določitev dogovorjene moči.
Posredna distribucija – pametnejši nakup za sodobna podjetja in javno upravo
Podatki podjetja Forscope kažejo, da so številne javne institucije po vsej srednji in vzhodni Evropi že uporabile model posredne distribucije programske opreme.