Vodenje Splošne plovbe prevzema Jochen Doehle
Bandelj avgusta odhaja iz podjetja, v katerem je bil zaposlen 40 let, predsednik uprave pa je bil od leta 2002. Po poročanju časnika se bo najverjetneje upokojil. "Skupaj sva se bojevala 15 let, zdaj je čas za nove borce," sta se strinjala Bandelj in Doehle.
Ladjarstvo je v zadnjih letih v hudi krizi, v Sloveniji pa je dodatna težava tudi določba v zakonu o davku na tonažo, ki zahteva, da morajo ladjarji denar od prodaje ladij vložiti v dejavnost, kar pa je v zadnjih letih zelo težko, saj so ladje zaradi slabih razmer na trgu prisiljeni prodajati.
Doehle zato upa, da se bo z državo uspel dogovoriti, da bi se to spremenilo. Zakon o davku na tonažo je v Sloveniji prav na vztrajanje Splošne plovbe začel veljati leta 2008, sprejeli so ga za obdobje 10 let.
Sedež podjetja bo, kot je zagotovil, ostal v Sloveniji. V Splošni plovbi je trenutno zaposlenih 40 ljudi in razen dosedanjega predsednika uprave Bandlja za zdaj nihče drug ne odhaja iz podjetja.
Doehle pa je že napovedal, da bodo nadaljevali z mehkim načinom zmanjševanja števila zaposlenih, z upokojevanjem. V naslednjih mesecih naj bi na tak način iz podjetja odšlo še 11 ljudi. Splošna plovba ima trenutno le še šest svojih ladij, pet jih ima v upravljanju od Petra Doehleja, v zadnjih letih pa posluje z izgubo.
Več iz rubrike
Joc Pečečnik prijatelju Franciju Pliberšku v spomin
Gradnja skupnosti je bila Francijevo poslanstvo. Verjel je v sodelovanje, izmenjavo idej, znanost in napredek.
Zgodba avtomobilskega dobavitelja v postopku transformacije
Zapleten proces prehajanja iz klasičnih montažnih postopkov v nove proizvodne procese