Visokoleteči načrti fintechovcev N26

Nemška spletna banka N26 je od danes naprej prisotna tudi v Veliki Britaniji. Naslednje leto želijo osvojiti ZDA, potem pa kar ves svet.
Fotografija: Pixabay
Odpri galerijo
Pixabay

N26, ki je svoje nenavadno ime dobila po številu Rubikovih kock, je svojo poslovno pot začela leta 2015 in v prvih devetih mesecih že imela pol milijona komitentov. Danes jih imajo iz 17 držav po Evropi že več kot milijon in pol. Številu se te dni priključi še več kot 50.000 Britancev, ki so čakali na listi, da digitalna banka tudi tam odpre račun in začne poslovati. »Verjamem, da bi lahko bil prav britanski trg naš najmočnejši,« je za Business Insider povedal soustanovitelj N26 Valentin Stalf. Britanski trg je sicer za spletne banke prava meka, tam so že dalj časa prisotni Monzo, Revolut, Starling, Tandem in Atom. Stalf se konkurence ne boji: »Če pogledamo profil naših komitentov v čakalni vrsti, lahko opazimo, da to niso uporabniki konkurenčnih spletnih bank, temveč tisti, ki prihajajo v okrilje spletne banke iz tradicionalnih bank.«

Banka, ki ima poslovne prostore sicer v Berlinu, njeno poslovanje pa temelji zgolj na uporabi mobilne aplikacije, namerava naslednje leto osvojiti še ZDA. »V resnici želimo osvojiti svet, mislimo, da je čas za prvo globalno banko, z dobro uporabniško izkušnjo pa verjamemo, da lahko ustrezno poskrbimo tudi za 100 milijonov komitentov. In še več,« je še optimističen 33-letni Stalf.

Pa N26 v Sloveniji?

Jan Bratanič v članku Bančni paketi – se res izplačajo? pozornost usmeri tudi v alternative tradicionalnim bankam. »Če prav smo Slovenci tradicionalno (pre)dolgo zvesti svoji banki, se vse več mladih odloča za alternative, ki jih na trg prinašajo finančnotehnološka zagonska podjetja (podjetja fintech ali fintechi). ... Med Slovenci je čedalje bolj priljubljena spletna banka N26, ki je že povsem prevzela nemško mladino. Še bolj uspešen pri novačenju novih uporabnikov pa je Revolut s svojo predplačniško plačilno kartico MasterCard, ki omogoča plačevanje in dvigovanje gotovine na bankomatih v različnih valutah, in to brez provizij.«

V digitalnih finančnih strotivah pa imamo vlogo tudi Slovenci s sistemom plačevanja Mbills, ki je dobil vstopnico v globalni svet e-plačil, trg, ki raste šestkrat hitreje od plačilnega prometa na fizičnih plačilnih mestih. Uporabnike nagovarja s poenostavljenim načinom plačevanja, z bistveno razširjenimi možnostmi nakupovanja in varnostjo.


Preberite še:

Bančni paketi – se res izplačajo?

Slovenci v boj proti Revolutu in N26

Več iz rubrike