Veliko zanimanje za nakup Marine Portorož

V DZS prodajnega postopka do zdaj niso komentirali. Tudi v Unicredit banki, ki za DZS vodi prodajni postopek, so zaenkrat skopi z informacijami. Kot so pred dnevi pojasnili za STA, "informacij o naših obstoječih oz. potencialnih poslih zaradi dobre poslovne prakse in zaupnosti, ki jo kot bančniki moramo zagotavljati vsem našim obstoječim in potencialnim poslovnim partnerjem, tako fizičnim kot tudi pravnim osebam, ne razkrivamo".
Marina Portorož je formalno v lasti Term Čatež, holding DZS pa naj bi kot njihov največji, 45-odstotni lastnik denar od prodaje Marine Portorož namenil za poplačilo bančnih dolgov Term Čatež, ki po neuradnih informacijah Dela znašajo okoli 35 milijonov evrov.
Več iz rubrike
Slovenija v prvem četrtletju z velikim gospodarskim padcem
Naš BDP je v prvem trimesečju upadel za 0,8 odstotka, kar je največ med državami Unije, na udaru zlasti investicije v gradbene objekte, ugotavlja Surs.
Mateja Urlep: Predsodke podpihujejo tisti, ki branijo svoje milijardne interese
V podkastu z mag. Matejo Urlep o znanosti, pogumu, zdravstvu in izkušnjah v farmacevtskih multinacionalkah.