Veliko zanimanje britanskih investitorjev za vlaganje v Slovenijo

Med britanskimi investitorji je veliko zanimanja za vlaganje v Slovenijo, in sicer na vseh področjih, od financ do avtomobilske in pohištvene industrije, je za STA povedal državni sekretar na gospodarskem ministrstvu Aleš Cantarutti. Agencija Spirit pa bo potencialnim investitorjem nudila vso podporo, pravi prvi mož Spirita Gorazd Mihelič.
Fotografija: Reuters
Odpri galerijo
Reuters

Kot je ob robu investicijske konference, ki so jo danes v Londonu pripravili agencija Spirit Slovenija, Britansko-slovenska gospodarska zbornica in gospodarsko ministrstvo, dejal Mihelič, so se v zadnjih letih v svetu in tudi Sloveniji na področju pretoka kapitala začeli dogajati veliki premiki.

"Kot rezultat tega in sočasnih aktivnostih vlade in agencije Spirit smo v zadnjem letu v Slovenijo uspeli pripeljati tri večje investicije. S procesom izstopa Velike Britanije iz EU pa se seli pozornost tudi na Otok, saj želimo potencialnim britanskim investitorjem, tako proizvodnim kot finančnim, predstaviti Slovenijo kot eno od možnih lokacij za razvoj njihovega poslovanja v tem delu kontinentalne Evrope," je dejal Mihelič.

Cantarutti je ocenil, da je bil cilj današnje konference - predstavitev slovenskega poslovnega okolja in razvojne priložnosti potencialnim britanskim investitorjem - dosežen. Interes je dober, kar je pokazala tudi konferenca in pogovori ob robu konference. Zato upamo, da se bodo britanskim podjetjem, ki že zdaj delujejo v Sloveniji, pridružila nova, kot npr. škotsko podjetje BSW s področja lesnopredelovalne industrije. Tudi v primeru tega podjetja se kažejo prizadevanja Slovenije, da čimbolj olajša vstopne procedure in pokaže potencialnim investitorjem, da so v Sloveniji dobrodošli.

Slovenija je konkurenčna država, z dobro razvito infrastrukturo, učinkovito in kvalificirano delovno silo, kar investitorji, ne le britanski, cenijo. Na konferenci smo povedali, da Slovenija ni država s poceni delovno silo, vendar pa tudi to, da je ta učinkovita, produktivna in inovativna, kar kažejo primerjalni podatki z državami v regiji.

Več iz rubrike

Spremembe pri omrežnini: tarife bodo sprva cenejše, časovni bloki drugačni

Glavne spremembe se nanašajo na določitev časovnih blokov, postopno podražitev tarife za najdražji časovni blok in določitev dogovorjene moči.

Posredna distribucija – pametnejši nakup za sodobna podjetja in javno upravo

Podatki podjetja Forscope kažejo, da so številne javne institucije po vsej srednji in vzhodni Evropi že uporabile model posredne distribucije programske opreme.

Skoraj desetodstotno zvišanje cen počitniških storitev. Se draži tudi hrana?

Junijska inflacija znaša 0,8 odstotka, letna rast cen življenjskih potrebščin se je povzpela na 2,2 odstotka.

TOP 300: Dobavitelji avtomobilske industrije čistijo bilance

Več velikih avtomobilskih podjetij je v postopku poslovnega in finančnega preoblikovanja.