V slovenskih pristaniščih lani več potnikov kot leta 2015
Lani so v slovenskih pristaniščih zabeležili 4640 prihodov in odhodov ladij, med katerimi je bilo 4150 tovornih in 490 potniških, to pa je en odstotek več kot leta 2015. Med vsemi tovornimi ladjami, ki so priplule v koprsko pristanišče ali od tam izplule, je bilo največ ladij za prevoz kontejnerjev in ladij za prevoz generalnega tovora.
V koprskem pristanišču je bilo lani pretovorjenega 21,2 milijona ton blaga, kar je šest odstotkov več kot leto prej. Od tega je bilo razloženega 14,1 milijona ton ali 66 odstotkov vsega blaga in naloženega 7,1 milijona ton ali 34 odstotkov vsega blaga.
Glede na vrsto tovora je bilo največ blaga pretovorjenega v kontejnerjih (7,7 milijona ton ali 37 odstotkov vsega tovora), sledi mu pretovor suhega razsutega tovora (7,3 milijona ton ali 35 odstotkov vsega tovora). V primerjavi z letom 2015 se je lani najbolj povečal pretovor mobilnih enot ro-ro (za 27 odstotkov), sledita pretovor drugega generalnega tovora in pretovor blaga v kontejnerjih (porast za 11 oz. sedem odstotkov glede na leto 2015).
Glede na vrsto blaga je bilo pretovorjenega največ tistega iz skupine drugo blago (7,8 milijona ton ali 37 odstotkov vsega blaga) ter iz skupine premog, plin, nafta in derivati (pretovorjenih 7,3 milijonov ton ali 34 odstotkov vsega blaga).
Več iz rubrike
Zgodba avtomobilskega dobavitelja v postopku transformacije
Zapleten proces prehajanja iz klasičnih montažnih postopkov v nove proizvodne procese
Razbijamo mite: kako resnično voditi finance podjetja
Ste podjetnik, ki skrbi za finance v podjetju? Če vas zanima, kako do finančne varnosti in uspešnosti, se prijavite na brezplačni webinar Bilance niso finance.