V Ljubljani dražja oskrba s pitno vodo in odvoz odpadkov

Z današnjim dnem se bo v prestolnici podražila preskrba s pitno vodo in ravnanje z odpadno vodo. Za uporabnike v enodružinskih hišah bo cena v povprečju višja za 71 centov, v večstanovanjskih stavbah pa za 73 centov. Prav tako bodo dražje Snagine položnice za ravnanje z odpadki, in sicer v povprečju za 1,65 evra.
Fotografija: Foto: Tomi Lombar
Odpri galerijo
Foto: Tomi Lombar

Od danes bodo storitve podjetja Vodovod-Kanalizacija (Vo-Ka) za pet odstotkov dražje. Tako bo položnica za preskrbo s pitno vodo in ravnanje z odpadno vodo za uporabnike v enodružinskih hišah v povprečju višja za 71 centov in se bo s sedanjih 23,88 povišala na 24,59 evra.
Za uporabnike v večstanovanjskih stavbah pa bo položnica v povprečju dražja za 73 centov, kar pomeni, da se bo cena s sedanjih 15,87 zvišala na 16,60 evra.
Po triletnem obdobju nespremenjenih cen se bo z današnjim dnem v občinah, kjer deluje Snaga, podražila tudi položnica za ravnanje z odpadki. Povprečna položnica za ravnanje z odpadki se bo v povprečju spremenila za 1,65 evra, tako da bo moralo posamezno gospodinjstvo po novem namesto sedanjih 8,20 evra plačati 9,85 evra.
Višje cene storitev je sredi meseca potrdil svet ustanoviteljev javnih podjetij, povezanih v Javni holding Ljubljana. Družbeniki holdinga pa so tedaj podali tudi soglasje k pripojitvi Snage k družbi Voka, s čimer bo nastalo novo javno podjetje Voka Snaga.

Več iz rubrike

Spremembe pri omrežnini: tarife bodo sprva cenejše, časovni bloki drugačni

Glavne spremembe se nanašajo na določitev časovnih blokov, postopno podražitev tarife za najdražji časovni blok in določitev dogovorjene moči.

Posredna distribucija – pametnejši nakup za sodobna podjetja in javno upravo

Podatki podjetja Forscope kažejo, da so številne javne institucije po vsej srednji in vzhodni Evropi že uporabile model posredne distribucije programske opreme.

Skoraj desetodstotno zvišanje cen počitniških storitev. Se draži tudi hrana?

Junijska inflacija znaša 0,8 odstotka, letna rast cen življenjskih potrebščin se je povzpela na 2,2 odstotka.

TOP 300: Dobavitelji avtomobilske industrije čistijo bilance

Več velikih avtomobilskih podjetij je v postopku poslovnega in finančnega preoblikovanja.