V BiH bo Konzum spet Mercator

Državni upravitelj Agrokorja Ante Ramljak se danes mudi v Bosni in Hercegovini, kjer bo popravil veliko napako Ivice Todorića
Fotografija: Blaž Samec
Odpri galerijo
Blaž Samec

Kot je znano, je Ivica Todorić po prevzemu Mercatorja, vse trgovine slovenske verige v Bosni in Hercegovini preimenoval v Konzum, kar so tamkajšnji Mercatorjevi kupci zelo kmalu ocenili kot katastrofalno napako.

Izredni upravitelj Agrokorja se danes mudi na obisku v BiH, kjer se bo skupaj s šefom Mercatorja Tomislavom Čizmićem, direktorjem Konzuma BiH Tomislavom Bagićem in izvršno direktorico Agrokorja Dubravko Jusić sestal s tamkajšnjimi politiki na temo reševanja odnosov med Agrokorjem in dobavitelji ter na temo možnih smeri šrihodnjega razvoja Agrokorjeve prodaje na drobno v tej državi.

Kot so sporočili iz Agrokorja, bo novi koncept temeljil na ponovni uvedbi znamke Mercator v BiH, če ga bodo pristojni prepoznali kot optimalno rešitev.

Po poročanju bosanskohercegovskih medijev dolg Konzuma dobaviteljem v BiH znaša okoli 135 milijonov evrov. Na sestanku pa se bodo med drugim pogovarjali tudi o zamisli premiera federacije BiH Fadila Novalića, da bi v vseh Agrokorjevih podjetjih in hčerah v BiH v uprave imenovali predstavnike pristojnih državnih ustanov.

Skratka, premier BiH, ki je pred tem vodil Cimosovo podjetje v BIH, se pri svoji zamisli naslanja na slovenski in hrvaški model sanacije Agrokorja oziroma Mercatorja, po katerem v zasebno podjetje imenujejo takoimenovanega politkomisarja.

Več iz rubrike

Spremembe pri omrežnini: tarife bodo sprva cenejše, časovni bloki drugačni

Glavne spremembe se nanašajo na določitev časovnih blokov, postopno podražitev tarife za najdražji časovni blok in določitev dogovorjene moči.

Posredna distribucija – pametnejši nakup za sodobna podjetja in javno upravo

Podatki podjetja Forscope kažejo, da so številne javne institucije po vsej srednji in vzhodni Evropi že uporabile model posredne distribucije programske opreme.

Skoraj desetodstotno zvišanje cen počitniških storitev. Se draži tudi hrana?

Junijska inflacija znaša 0,8 odstotka, letna rast cen življenjskih potrebščin se je povzpela na 2,2 odstotka.

TOP 300: Dobavitelji avtomobilske industrije čistijo bilance

Več velikih avtomobilskih podjetij je v postopku poslovnega in finančnega preoblikovanja.