UI naj bo pot v transparenten digitalni ekosistem

V nadaljevanju preberite:
Rdeča nit letošnjega Foruma podatkovne analitike je bila pričakovano umetna inteligenca, saj hitro prodira v poslovna okolja in analitične rešitve. Pa jo podjetja že uporabljajo oziroma sploh znajo uporabljati?
Glavni govorec, dr. Tome Eftimov, višji raziskovalec na področju umetne inteligence na Institutu »Jožef Stefan«, je že uvodoma izpostavil velik problem: »Na trgu je veliko kvazistrokovnjakov. LinkedIn profil prenese vse (opise), vedno več ljudi se ima za strokovnjake na področju umetne inteligence, a ko vidiš njihovo delo ali rešitev, je resnica bolj žalostna. Vrzel med samoprijavljenimi in objektivnimi spretnostmi je ogromna. Pravzaprav so na tem področju vprašljivi vsi seniorski nazivi, ki niso povezani z izkušnjami in podkrepljeni z referencami. Certifikati in diplome postajajo manj pomembna stvar v življenju, šteje znanje, ki pride iz izkušenj – pokaži, dokaži, kaj si naredil v praksi. Tudi sam, če danes preneham aktivno delovati na področju umetne inteligence, čez pet let ne bom več strokovnjak – tako hiter je v tem svetu tehnološki napredek.«
.Več iz rubrike
Spremembe pri omrežnini: tarife bodo sprva cenejše, časovni bloki drugačni
Glavne spremembe se nanašajo na določitev časovnih blokov, postopno podražitev tarife za najdražji časovni blok in določitev dogovorjene moči.
Posredna distribucija – pametnejši nakup za sodobna podjetja in javno upravo
Podatki podjetja Forscope kažejo, da so številne javne institucije po vsej srednji in vzhodni Evropi že uporabile model posredne distribucije programske opreme.