Uber povečal prihodke in zmanjšal četrtletno izgubo

Uber, ki ponuja prevoze prek mobilne aplikacije, zaradi česar je trn v peti predvsem taksistom, sicer ne kotira na borzi, zato mu ni treba objavljati poslovnih rezultatov. Kljub temu je letos spomladi začel predstavljati nekatere ključne podatke o poslovanju, še vedno pa ne objavlja primerjave z enakim obdobjem leto prej. Investitorji vrednost podjetja ocenjujejo na več kot 70 milijard dolarjev, je poročala nemška tiskovna agencija dpa.
Pri Uberju so za Wall Street Journal povedali, da imajo v blagajni najmanj 7,2 milijarde dolarjev. "Zmanjšanje izgube v prvem četrtletju nas usmerja na dobro pot proti dobičkonosnosti," je za časnik povedala tiskovna predstavnica. Uber si je pri investitorjih in s posojili nabral za skupaj 15 milijard dolarjev finančnih sredstev, kar je največ med vsemi startupi.
Hitra Uberjeva rast v tujini je povezana z visokimi stroški in nekateri poznavalci panoge dvomijo, da bo podjetje s svojim poslovnim modelom sploh kdaj poslovalo z dobičkom. Samo na Kitajskem naj bi porabil milijardo dolarjev za boj s tamkajšnjim lokalnim tekmecem Didi Chuxing, nazadnje pa se umaknil s kitajskega trga.
Uber se sooča tudi z odhajanjem vodilnih menedžerjev. V podjetju so za časnik Wall Street Journal povedali, da jih julija zapušča dosedanji finančni direktor Gautam Gupta in odhaja k nekemu drugemu startupu iz San Francisca. Po navedbah časnika je Uber samo letos zapustilo oz. je bilo odpuščenih več kot deset vodilnih delavcev.
Več iz rubrike
Podjetniki, koliko denarja izgubljate, ker ne poznate pravih priložnosti?
Zagotovite si dostop do brezplačnih tedenskih vsebin, namenjenih podjetjem v vseh fazah rasti.
Poguben dan za multinacionalke s proizvodnjo v Aziji
Ameriške borze so se potopile bolj kot evropske, dolar doživel največji padec v skoraj treh letih.