Tudi v Renaultu sum goljufanja na testih izpustov

Da je Renault skušal goljufati na testih izpustov, je danes prvi poročal francoski časnik Liberation, ki je objavil dele poročila. To ugotavlja, da naj bi Renault uporabljal naprave, ki so omogočale goljufanje, tako da so motorji teste uspešno prestali. Preiskovalci naj bi ugotovili velike razlike v vrednostih izpustov pri testih v laboratoriju in v realnih pogojih na cesti.
V Renaultu so v odzivu zanikali, da bi uporabljali programsko opremo, ki bi omogočila goljufanje, kot je to storil nemški konkurent Volkswagen.
Kot poroča francoska tiskovna agencija AFP, ki je prav tako pridobila poročilo, so preiskovalci ugotovili, da je bilo z domnevnim goljufanjem seznanjena celotna veriga vodilnih v podjetju vse do glavnega izvršnega direktorja Carlosa Ghosna.
Več iz rubrike
Trajnost je odgovor tudi na nihanje cen energije
Povečal se je delež podjetij, ki merijo ogljični odtis, zmanjšal pa se je delež podjetij, ki postavljajo cilje razogljičenja.
Direktor je odgovoren za svoje odločitve
Po pojasnilih 2TDK jih obravnava neodvisni zunanji nadzorni inženir.