Tudi S&P znižal rating Agrokorju

"Znižani rating odraža našo oceno, da je Agrokorjevo kapitalno sestavo negativno prizadelo naraščanje tveganja v povezavi z refinanciranjem prihodnjih odplačil dolga v letu 2018," so pojasnili v S&P.
Sočasno je skupina, ki je med drugim tudi lastnica vodilnega slovenskega trgovca Mercatorja, tudi visoko zadolžena (prilagojeni dolg znaša kar šestkratnik EBITDA). Ocene EBITDA marž za lansko in letošnje leto ne dosegajo pričakovanj, po oceni S&P je to zaradi slabe izvedbe maloprodajnega segmenta v Sloveniji, dostop do trgov kapitala pa je zelo negotov.
Po oceni analitikov S&P je v trenutnih razmerah Agrokorjeva zmožnost zadolževanja ali povečanja kapitala "zelo vprašljiva".
Več iz rubrike
Tukaj je Paket Komplet – ker najboljše stvari pridejo v kompletu
V svetu, kjer so možnosti neomejene in vsak korak šteje, si želimo le eno – preprostost in udobje v vsakodnevnem življenju.
Poljski lastnik menda išče kupca za Mimovrste
Allegro nenehno pregleduje strateške priložnosti na vseh trgih.