Trajnost prinaša tudi poslovne koristi
V nadaljevanju preberite:
Čeprav skoraj dve tretjini podjetij s sedežem v Evropski uniji ali zunaj nje meni, da bodo pravočasno pripravljena na zahteve evropske direktive CSRD o trajnostnem poročanju, pa številna med njimi obenem ne vedo povsem natančno, kako jim bo to uspelo.
Globalna raziskava svetovalne družbe PWC, v kateri je sodelovalo več kot 500 vodilnih in poslovnih strokovnjakov iz 38 držav, vključno z vodji s področja financ, trajnosti in tveganj, je pokazala, da ima direktiva EU, ki bo z razširjenimi zahtevami po razkrivanju in poročanju informacij s področja trajnostnega poslovanja vplivala na približno 50.000 podjetij po vsem svetu, še kako globalni vpliv.
V več kot treh četrtinah (79 odstotkov podjetij s sedežem zunaj EU in 74 odstotkov s sedežem v EU) vprašana podjetja menijo, da bo upoštevanje direktive pripeljalo do takšnega vodenja, kjer se bo pri odločanju izrazito upoštevala trajnostna naravnanost. 75 odstotkov anketirancev že načrtuje poročanje na ravni konsolidirane skupine, med njimi tudi tisti, ki poslujejo zunaj EU.
.Več iz rubrike
Do konca oktobra več stečajev kot celo lansko leto
Prepozno predlaganje stečajnih postopkov je velik problem slovenske zakonodaje.
Golob napovedal skrajšani delovnik za prizadete v posameznih dejavnostih
Vrh gospodarstva je v sklepu vlado pozval, naj takoj zagotovi ukrepe za izboljšanje konkurenčnosti in gospodarske varnosti.