Tožba proti nekdanji upravi Telekoma v primeru Najdi.si znova na prvo stopnjo

Telekom Slovenije je danes prek spletnih strani Ljubljanske borze sporočil, da je v ponedeljek prejel sklep višjega sodišča v Ljubljani s 15. februarja v primeru tožbe Telekoma zoper Bojana Dremlja, Dušana Mitiča, Filipa Ogrisa Martiča, Željka Puljića in Darje Senice zaradi plačila 7,636 milijona evrov s pripadki.
"Višje sodišče v Ljubljani je s predmetnim sklepom sklenilo, da se pritožbi Telekoma Slovenije ugodi, izpodbijana sodba razveljavi in zadeva vrne sodišču prve stopnje v novo sojenje," so zapisali v sporočilu.
Okrožno sodišče v Ljubljani je maja 2016 v celoti zavrnilo tožbeni zahtevek Telekoma ter družbi tudi naložil, da mora toženim strankam in stranski intervenientom tudi povrniti pravdne stroške. Družba nekdanjo uprave v tem primeru toži zaradi domnevno predragega nakupa podjetja Najdi.si.
Podrobnosti sodbe višjega sodišča v Telekomu ne razkrivajo, ker da je javnost "zaradi občutljivosti" iz obravnave izključena, so za STA povedali v družbi.
Telekom je proti Dremljevi upravi vložil skupno tri tožbe, poleg omenjene v primeru nakupa Najdi.si še zaradi prevzema makedonske družbe On.net in kosovske družbe Ipko.
V primeru On.net je zoper Dremlja in Mitiča leta 2011 vložil tožbo z zahtevkom v višini okoli 2,3 milijona evrov. Okrožno sodišče v Ljubljani je leta 2016 zahtevek v celoti zavrnilo, Telekom pa se zoper sodbo ni pritožil.
V primeru Ipko pa je zoper Dremlja, Mitiča, Ogris Martiča, Puljića in Senico leta 2012 vložil tožbo z zahtevkom v višini okoli 48 milijonov evrov. Postopek je v fazi izvajanja dokazov, so STA danes še povedali v Telekomu Slovenije.
Več iz rubrike
Dva tisoč novih na leto, sto tisoč v voznem parku
Posel težkih tovornjakov v Sloveniji obvladuje sedem ali osem znamk. Še vedno skoraj vsi dizelski, električnih letos deset.
Trajnost je odgovor tudi na nihanje cen energije
Povečal se je delež podjetij, ki merijo ogljični odtis, zmanjšal pa se je delež podjetij, ki postavljajo cilje razogljičenja.