Tekmovanje za start-upe s področja trajnostne energije

Osrednji temi tekmovanja sta energija in čista tehnologija, prijaviti pa se je mogoče tudi z rešitvami na področjih mobilnosti, kibernetske varnosti, pametnih mest ter tehnologij za omejevanje izpustov škodljivih prašnih delcev.
Poleg zmagovalca, ki bo prejel 30.000 evrov, bosta nagrajeni tudi drugo- in tretjeuvrščena rešitev (z denarno nagrado v vrednosti 10.000 oz. 5.000 evrov). Avtorji najzanimivejših projektov bodo povabljeni v prestižni pospeševalnik Highway® t.i. skupnosti znanja in inovacij EIT InnoEnergy, ki podjetniškim ekipam nudi financiranje v višini do 150.000 evrov.
Tokratni PowerUp! je že četrti po vrsti, poteka pa v 24 srednjeevropskih državah. V lanskem tekmovanju si je mesto v pospeševalniku s posebnim povabilom partnerja MOL Group prislužila tudi slovenska ekipa Mebius, ki je v sodelovanju s Kemijskim inštitutom razvila katalizator, ki poveča moč vodikove gorilne celice za 2,2-krat več kot so to zmožni ostali produkti na trgu, nižji pa so tudi stroški izdelave takšnega katalizatorja, saj ta za izdelavo potrebuje manj platine. Njihovi potencialni kupci imajo to prednost, da lahko obdržijo moč svojih vodikovih gorilnih celic, a za izdelavo porabijo manj komponent in s tem zmanjšajo stroške izdelave ali pa se odločijo, da bodo povečali moč vodikove gorilne celice, je ob lanskoletnem izboru najbolj inovativnih energetskih start-upov v ABC pospeševalniku, ki je InnoEnergyjev slovenski partner, povedal Jernej Hočevar iz Mebiusa.
Več iz rubrike
Trump, trgovina in vojaki: nočna mora Južne Koreje
Sredi carinske vojne – intervju z začasnim predsednikom.
Še ne investirate? Začnite danes
V današnjem svetu se številni spopadajo z negotovostjo glede svoje finančne prihodnosti.