Tehnologije 5G in IoT trkajo na vrata industrije

V nadaljevanju preberite:
Kratica 5G, ki označuje tehnologije in mobilna omrežja pete generacije, je z nami že dobra tri leta. Tehnološki napredek je očiten, po svetu deluje že več kot 210 omrežij 5G, ki imajo skupaj dobrih 700 milijonov uporabnikov.
Prav letošnje poletje je zaznamoval pomemben mejnik – prvič doslej je prodaja pametnih telefonov, ki se znajo povezati v omrežja 5G, presegla prodajo vseh preostalih. Čeprav je za hitro povračilo nič kaj nizkih naložb telekomunikacijskih operaterjev v omrežja 5G hitra rast števila uporabnikov zelo dobrodošla, se operaterji najbolj veselijo dejstva, da ti v povprečju prenesejo dvakrat več podatkov kot povprečni uporabniki v omrežjih 4G. In to je šele začetek.
.Več iz rubrike
Posledice nemške recesije v Sloveniji čez pol leta
Slovensko gospodarstvo bo to recesijo kot vedno čutilo z zamikom šest do devet mesecev. Torej proti koncu leta in v 2024, meni izkušeni bankir Sibil Svilan.
Hajdinjak: Brez dviga cestnin bi morali razmišljati o dokapitalizaciji
Predsednik uprave Darsa Valentin Hajdinjak o razlogih za podražitev vinjet za 6,8 odstotka.