Svet kapitala: Musk kot kult osebnosti ali kot pornografija

V poslovnem tedniku Svet kapitala, ki ga vsak petek dobite skupaj s časnikom Delo, hodimo po Muskovi poti uspeha, se sprehajamo z robotskim psom in iščemo razloge, zakaj so države zapravile svoje bajno bogastvo.
Fotografija: Ana Strnad Hočevar
Odpri galerijo
Ana Strnad Hočevar

Elon Musk se predstavlja kot junak kapitalizma, medtem ko njegovi projekti brez državnega denarja in podpore sploh ne bi obstajali. A kako je južnoafriški podjetnik sploh obogatel in kdaj si je prislužil večjo priljubljenost kot Steve Jobs, v Svetu kapitala piše Pija Kapitanovič.

Klemen Košir raziskuje letalski okrepljeni oligopol, ki se je razvil iz verjetno najrazvpitejšega duopola v zadnjih dveh desetletjih. Namreč, če se vkrcate na veliko potniško letalo, boste leteli v izdelku Airbusa ali Boeinga. Kdo ju je izzival, preberite v jutrišnji izdaji poslovnega tednika.

Simona Drevenšek piše, da nismo daleč od trenutka, ko ne bomo več ločili med navidezno resničnostjo in realnostjo, verjame, da bo naglavni komplet za navidezno resničnost, ki ga je naredilo finsko podjetje Verjo, zamajal gospodarsko sfero. Po domačem parketu pa se bo začel sprehajati robotski hišni ljubljenček. A zakaj bi potrebovali toliko tehnologije? Recimo … robotskega psa?

O svojih vsakdanjih navadah je v pogovoru s Kajo Kovič spregovorila Urška Alič, ustanoviteljica in direktorica Špas teatra. Zaradi nje je komedija v Sloveniji postala najbolj priljubljen gledališki žanr. Kako pri njej deluje aktivna neaktivnost, ki je veliko bolj produktivna kot nekativna aktivnost, na zadnji strani zaključujemo 107 številko poslovnega tednika Svet kapitala.

Več iz rubrike