Svet kapitala: Kaj bo s slavnim Guinnessom po brexitu?
V aktualni številki Sveta kapitala preberite tudi, kako novinarka Simona Drevenšek utemeljuje trditev, da Uber in Facebook ne bi preživela, če bi se rodila v Evropi. Sprašujemo se tudi, kakšna naj bo prihodnost Evrope, da bo lahko konkurirala ZDA in Kitajski? Podrobneje predstavljamo tendence Evropske unije po obdavčitvi tehnoloških gigantov. Ameriški spletni trgovec Amazon danes namreč izdelke po spletu prodaja po vsem svetu, a davek na dohodek pravnih oseb plača le v ZDA.
Številke kažejo, da ugodne nepremičnine postajajo ogrožena vrsta, ugotavlja novinar Jan Bratanič, a vseeno si mnogi želijo kupiti stanovanje še v letošnjem letu, saj so krediti še vedno ugodni. Odgovarjamo tudi na vprašanje, ali bodo cene nepremičnin še vedno rasle? Do kam sploh lahko?
Pa brexit? V bitanskem parlamentu vre, bi lahko Thereso May odnesla nezaupnica? Kakšne posledice bi lahko imel dogovor o brexitu na Slovenijo? Večjih in negativnih ne, so si edini sogovorniki, s katerima sta se pogovarjala novinarja Simona Drevenšek in Jan Bratanič.
Pija Kapitanovič pa je pod drobnogled vzela rdečo šminko in zgodbo, ki jo spremlja na poti v negotove čase. Prav v času negativnih borznih indeksov se dolžina ženskega krila skrajša, pete čevljev se zvišajo, rdeča šminka pa je v hudih časih dober nadomestek za 500 dolarjev. Je to mit ali res lahko najdemo vzročno-posledične povezave?
Svet kapitala. Jutri z Delom. Ker vam privoščimo dobro branje!
Več iz rubrike
Joc Pečečnik prijatelju Franciju Pliberšku v spomin
Gradnja skupnosti je bila Francijevo poslanstvo. Verjel je v sodelovanje, izmenjavo idej, znanost in napredek.
Zgodba avtomobilskega dobavitelja v postopku transformacije
Zapleten proces prehajanja iz klasičnih montažnih postopkov v nove proizvodne procese