Spopad vlade in gospodarstva zaradi davčne reforme

Reforma je iskanje odgovora, zakaj ima Slovenija slab davčni izplen, čeprav so davčne obremenitve med višjimi.
Fotografija: https://www.delo.si
Odpri galerijo
https://www.delo.si

V nadaljevanju preberite:

Cilj vsake uspešne davčne reforme je povečanje davčnih prilivov. Ključno vprašanje je, kako se tega izziva lotiti. Medtem ko vlada z davčno reformo, kot kaže, išče predvsem dodatne obremenitve, po drugi strani gospodarstvo zavrača vsako napoved »davčne reforme«, ki bi prinesla nove obremenitve, in pričakuje spremembe, ki bodo spodbujale davčne vire.

V nadaljevanju celovita analiza potrebnega procesa sprejemanja davčne reforme. Je davčna reforma v trenutnih razmerah presežnega proračunskega primanjkljaja in nenadzorovane javne porabe sploh mogoča? Kaj bi morala narediti vlada preden se loti davčnih sprembemb? Kako se lotiti davčnih sprememb? Kakšen bo proces sprejamanja? Kakšne davčne obremenitve bi morala Slovenija zasledovati?

Preberite več...

.

Več iz te teme:

Več iz rubrike

Stečajev v Sloveniji bo za 12 odstotkov več, v Nemčiji za 25 odstotkov

V Evropi in ZDA je ogroženih 1,6 milijona delovnih mest. Do konca leta bo v Franciji propadlo več kot 18.000 podjetij.

Danes je pričakovati novico o novi pocenitvi denarja, že tretji letos

Finančni trgi in analitiki napovedujejo znižanje na 3,25 odstotka. Poocenitev denarja bi olajšala položaj kreditojemalcev ter zadolženih podjetij in držav.

Korošci s pripombami na razvoj cestnega omrežja

Gradnja tretje osi na Koroškem poteka, hkrati obnavljajo dosedanje ceste, promet pa je zaradi del še počasnejši kot sicer.

Unior bo zaradi slabega poslovanja zmanjšal število zaposlenih za 200

Unior je ob polletju imel kar 1,2 milijona evrov izgube, upad prihodkov opažajo v programih ročnega orodja in strojegradnje.