Sončna stran Alp ni pripravljena na energijo sonca

Naše elektroomrežje ni dovolj zmogljivo za opaznejšo rast proizvodnje razpršenih virov energije.
Fotografija: https://www.delo.si
Odpri galerijo
https://www.delo.si

V nadaljevanju preberite:

Strešne sončne elektrarne so eden ključnih temeljev evropske energetsko-podnebne strategije. Vključitev teh obremenjuje predvsem distribucijsko omrežje. Toda ker so v preteklih letih slovenska distribucijska podjetja premalo investirala, se že pojavljajo težave zaradi preobremenitev.

Slovensko distribucijsko omrežje bi z razmeroma majhnimi prilagoditvami preneslo še podvojitev kapacitet strešnih sončnih elektrarn. Te so postale najcenejši vir električne energije, ki pa jih zaradi pomanjkljivih naložb v omrežje Slovenija ne bo mogla izkoristiti. Koliko strešnih elektrarn se lahko v Sloveniji še postavi in kje? Kje je največ omejitev? Zakaj postavljanje sončnih elektrarn prinaša težave elektrodistributerjem? Koliko naložb bi morali izvesti elektrodistributerji, da bi Slovenija pri gradnji obnovljivih virov lahko sledila načrtom EU?

Preberite več...

.

Več iz te teme:

Več iz rubrike

Aprilsko znižanje obresti ECB bi bilo kar presenečenje

Finančni trgi večinsko pričakujejo, da bo evrska oblast obrestno ukrepala junija, letos pa so v svoja cenovna predvidevanja že vključili tri reze.

Iz Nemčije boljši podatki o industrijski proizvodnji

Analitiki menijo, da bi se lahko industrijska stagnacija v »gospodarskem motorju« EU končala v prvem četrtletju, pričakovani ugodni učinki tudi za Slovenijo.

Milijoni evrov preplačil pri Fursu, a denarja ne vrnejo samodejno

Na Fursovih računih za 22 milijonov evrov preplačil fizičnih oseb. Če vam denarja niso vrnili sami, vložite zahtevek, da ne ostanete brez njega.

NLB in Addiko banka s ponudbo za kreditojemalce v CHF

Ponudba je namenjena kreditojemalcem, ki so oziroma bi lahko bili upravičeni do različnih oblik socialnih pomoči, sporočajo iz Združenja bank Slovenije.