Sončna stran Alp ni pripravljena na energijo sonca
V nadaljevanju preberite:
Strešne sončne elektrarne so eden ključnih temeljev evropske energetsko-podnebne strategije. Vključitev teh obremenjuje predvsem distribucijsko omrežje. Toda ker so v preteklih letih slovenska distribucijska podjetja premalo investirala, se že pojavljajo težave zaradi preobremenitev.
Slovensko distribucijsko omrežje bi z razmeroma majhnimi prilagoditvami preneslo še podvojitev kapacitet strešnih sončnih elektrarn. Te so postale najcenejši vir električne energije, ki pa jih zaradi pomanjkljivih naložb v omrežje Slovenija ne bo mogla izkoristiti. Koliko strešnih elektrarn se lahko v Sloveniji še postavi in kje? Kje je največ omejitev? Zakaj postavljanje sončnih elektrarn prinaša težave elektrodistributerjem? Koliko naložb bi morali izvesti elektrodistributerji, da bi Slovenija pri gradnji obnovljivih virov lahko sledila načrtom EU?
.Več iz rubrike
Individualni naložbeni računi: korak k večji prepoznavnosti kapitalskih trgov
Varčevalec bo lahko pod ugodnejšimi pogoji investiral okoli dve povprečni plači na leto, davčni učinek bo nastopil šele ob izplačilu.
Povpraševanja po avtomatizaciji bo še več
Pri nas prevladujejo majhna in srednja podjetja, zato sta oviri za hitrejšo avtomatizacijo tudi neprimernost obstoječih notranjih procesov.