Slovenske borzne družbe se bodo predstavile preko spleta

Ljubljanska borza predstavitev organizira v sodelovanju z NLB in češkim investicijskim podjetjem Wood & Co. Dogodek bo v sredo ob 14. uri, predstavili pa se bodo Gorenje, Luka Koper, Petrol, Pozavarovalnica Sava in Zavarovalnica Triglav.
Vsaka družba bo imela na voljo 20 minut za predstavitev in pozneje še 10 minut za odgovarjanje na vprašanja investitorjev. Zaenkrat so zanimanje pokazali investitorji iz ZDA, Velike Britanije, Češke, Grčije, Romunije, Madžarske, Estonije, Italije, Hrvaške in seveda Slovenije. Raznolika sestava udeležencev kaže na to, da je interes in potreba po takšnih dogodkih velika, pravijo na Ljubljanski borzi.
Predstavitev bo potekala preko spletne platforme Go to Webinar, ki omogoča spremljanje dogajanja od kjerkoli na mobilnem telefonu, tablici ali računalniku.
Na Ljubljanski borzi vidijo promocijo glavnih družb prve kotacije kot enega svojih glavnih ciljev. Zato pravijo, da nenehno stremijo k iskanju novih inovativnih načinov, kako posamezna podjetja približati mednarodnim in lokalnim investitorjem ter s tem povečati njihovo prepoznavnost v javnosti, kar vpliva tudi na samo likvidnosti delnic podjetja.
Več iz rubrike
Nekdanji Etrel bo pod lastništvom KD Group posloval še naprej
Švicarski Landis+Gyr je pred mesecem dni sporočil, da izstopa s področja proizvodnje infrastrukture za električno polnjenje avtomobilov.
Vlada zrahljala omejitve pri oddajanju hiš in črtala brezplačno vodo v lokalih
Vlada je sprejela predlog zakona o gostinstvu, ki določa vrste gostinske dejavnosti in pogoje za njihovo opravljanje.